Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат

Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат

Завод приватизувала компанія Фірташа у 2013 році

Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат
Бізнесмен Дмитро Фірташ
Фото: УНІАН

Господарський суд Запорізької області повернув у власність держави Запорізький титано-магнієвий комбінат, який у 2013 році приватизувала компанія «Толексіс Трейдинг Лімітед» з групи компаній DF Group олігарха Дмитра Фірташа. Про це повідомляє пресслужба САП.

Зазначається, що попри те, що частка держави в ТОВ «ЗТМК» складає 51 % (контрольний пакет), фактично підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій розтрачено на погашення раніше створених заборгованостей ДП «ЗТМК» за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group.

Надалі кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. 

Раніше повідомлялося, що Верховний суд заблокував передачу заводу Фірташа державі. Рішенням Верховного суду справу направили ​​на повторний розгляд до Господарського суду Запорізької області. Фірташ оскаржить рішення про повернення ЗТМК державі.

9 липня 2018 року Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до компанії «Толексіс Трейдинг Лімітед» щодо розірвання договору про заснування «Запорізького титано-магнієвого комбінату» та повернув його державі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті