Ахметов вирішив позбутися вугільних активів у Ростові

Ахметов вирішив позбутися вугільних активів у Ростові

Покупцем виступить кіпрська структура Valleyton Investments Limited

Ахметов вирішив позбутися вугільних активів у Ростові
фото УНІАН

«ДТЕК» Ріната Ахметова оголосила про продаж своїх вугільних активів в Ростовській області – «Донського антрациту», «Сулінантрациту» і «Шахтоуправління «Обухівська» – кіпрській структурі Valleyton Investments Limited, номінальний власник якої невідомий на ринку. Про це повідомляє «Коммєрсант».

В пресслужбі Федеральної антимонопольної служи РФ повідомили, що «заявник може отримати ці права в результаті придбання 100% акцій іншої кіпрської компанії – Fabcell Limited». Fabcell Limited – структура групи СКМ Ахметова.

Заплановані до придбання компанії займаються видобутком і реалізацією антрациту. Згідно з кіпрським реєстром, власником Valleyton є громадянка Вірменії Олена Оганесян, на вугільному ринку це ім'я широко не відомо.

Видання пише, що на думку експертів, весь сенс володіння донськими вугільними активами для Ахметова полягав в можливості постачати вугілля в Україну, з чим у компаній виникли складнощі. Компанії знаходяться не в кращому фінансовому становищі і обтяжені високим борговим навантаженням, але антрацит, що вони видобувають, затребуваний в Туреччині та країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону.

«ДТЕК» придбав у 2012 році за $39 млн 100% акцій «Обухівської», 100% акцій «Донського антрациту» і 66,7% акцій «Сулінантрациту», який потім був об'єднаний з «Донським антрацитом». Як випливає зі звіту «Обухівської», підприємство отримало дозвіл на експорт вугілля в Україну тільки в березні 2020 року, тоді як квоти на це почали видавати з 1 червня 2019 року. Отримання дозволу дало можливість шахті вийти з простою. За підсумками 2020 року виручка скоротилася на 4,2%, до 9 млрд руб., чистий прибуток – на 35,7%, до 255,5 млн руб. Цього року компанія планує добути 2 млн тонн вугілля. Виручка «Донського антрациту» (потужність – 1,5 млн тонн на рік) скоротилася на 18,2%, до 1,8 млрд руб., чистий збиток зріс більш ніж удвічі, до 4,7 млрд руб.

Про плани «ДТЕК» продавати свої ТЕС і вугільні шахти топменеджмент компанії повідомляв ще в червні.

«Сьогодні ми робимо основну ставку на розвиток зеленої генерації як виробника електроенергії, – пояснював тоді гендиректор «ДТЕК» Максим Тімченко. – Ми готові розглядати продаж наших електростанцій і вугільних шахт».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті