Як нафтогігант Total намагався компенсувати вуглецевий слід, і чому екологам це не сподобалося

Як нафтогігант Total намагався компенсувати вуглецевий слід, і чому екологам це не сподобалося

Експерти вказують, що угода практично нічого не означає для екології

Як нафтогігант Total намагався компенсувати вуглецевий слід, і чому екологам це не сподобалося
фото Total

Після того, як Shell уклала перший в світі контракт про постачання скрапленого газу (СПГ) з нульовим викидом, Total теж поспішила продати клієнтам вуглецево-нейтральне паливо. Однак, як з'ясував Bloomberg, компанія спочатку уклала контракт з китайцями на поставки СПГ, а лише потім в поспіху почала шукати, як компенсувати викиди від проданого газу, пише The Bell.

Вуглецева нейтральність викопного палива забезпечується за рахунок купівлі так званих «вуглецевих кредитів». Кошти від продажу таких кредитів йдуть, наприклад, на охорону лісів, висадження нових дерев, рекультивацію земель та інші природоохоронні проекти, спрямовані на скорочення рівня CO2 в атмосфері.

Після укладення контракту на поставку вуглецево-нейтрального СПГ компанії China National Offshore Oil фахівці Total почали шукати в інтернеті проекти, в які можна було б інвестувати для компенсації викидів від проданого палива. Про це розповіли джерела Bloomberg. В результаті за допомогою швейцарської компанії South Pole був знайдений проект у Зімбабве. Там місцеві волонтери розчищають засмічений підлісок лісів на кордоні з Мозамбіком, що перешкоджає поширенню лісових пожеж. Тепер Total фінансує роботу цих волонтерів – на це пішло $600 000 з $17 млн, які компанія отримала за СПГ.

Угода виглядає як виграш для всіх: Total стримала свою обіцянку перед інвесторами щодо скорочення вуглецевого сліду, сільські жителі в Зімбабве отримали фінансову підтримку, а China National Offshore Oil може похвалитися тим, що закуповує вуглецево-нейтральне паливо.

Але експерти з питань клімату налаштовані менш оптимістично, відзначає Bloomberg. На їхню думку, угода практично нічого не означає для екології і в усякому разі не здатна компенсувати викиди від проданого СПГ. У кращому випадку вона запобігає зростання викидів за рахунок припинення лісових пожеж.

Навіть один з учасників угоди, співзасновник South Pole назвав її «очевидною нісенітницею».

«Навіть моя 9-річна донька зрозуміє, що це так», – зазначив він.

Нагадаємо, британська нафтогазова BP, німецький енергетичний концерн RWE і французький нафтовий гігант Total отримали право на будівництвошести вітропарків на території Великобританії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло