НБУ відніс банк «Земельний капітал» до категорії неплатоспроможних

НБУ відніс банк «Земельний капітал» до категорії неплатоспроможних

Вкладники, розмір вкладів яких не перевищує 200 000 грн, отримають свої кошти у повному обсязі

НБУ відніс банк «Земельний капітал» до категорії неплатоспроможних
Фото: bank.gov.ua

Національний банк (НБУ) відніс банк «Земельний капітал» до категорії неплатоспроможних. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Зазначається, що таке рішення ухвалило правління НБУ, оскільки «Земельний капітал» у встановлений договором або визначений законодавством строк не виконав своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами через недостатність коштів.

«1 липня 2021 року правління Національного банку України, керуючись статтею 75 Закону України «Про банки і банківську діяльність», ухвалило рішення віднести АТ «КБ «Земельний капітал» до категорії проблемних у зв'язку з порушенням ним нормативів ліквідності. З моменту віднесення банку до категорії проблемних фінансовий стан та показники банку погіршилися, обсяг високоліквідних активів зменшився до критичного рівня, що призвело до виникнення невиконаних платежів клієнтів», – додали в Нацбанку.

Регулятор пояснив, що, за законодавством, власники істотної участі в банку зобов'язані вживати своєчасних заходів, аби запобігти його неплатоспроможності. Однак єдиний власник «Земельного капіталу» не надав фінансової підтримки банку.

Частка фінустанови становила 0,04% від чистих активів платоспроможних банків. У Нацбанку запевнили, що віднесення «Земельного капіталу» до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору, який на сьогодні є стійким.

Вкладники, розмір вкладів яких не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) суму у 200 000 грн, отримають свої кошти у повному обсязі – це близько 70% вкладників банку. Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають відшкодування в межах суми, яку гарантує ФГВФО. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 1 липня сягає 435,8 млн грн (92% від загальної суми вкладів фізосіб).

Нагадаємо: суд скасував продаж понад 99% акцій «Промінвестбанку». Мін'юст має повернути фінкомпанії «Фортіфай» майже 270 млн грн, які вона сплатила за «Промінвестбанк».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло