Суд скасував продаж понад 99% акцій «Промінвестбанку»

Суд скасував продаж понад 99% акцій «Промінвестбанку»

Мін'юст має повернути фінкомпанії «Фортіфай» майже 270 млн грн, які вона сплатила за «Промінвестбанк»

Суд скасував продаж понад 99% акцій «Промінвестбанку»
Фото: УНІАН

Північний апеляційний господарський суд задовольнив позов російської держкорпорації «ВЕБ.РФ» (Внєшекономбанк) та визнав недійсними результати аукціону з продажу «Промінвестбанку», який раніше належав російській компанії. Про це повідомляє Finbalance.

Аукціон з продажу 99,77% акцій банку відбувся у березні 2020 року в рамках виконавчого провадження. Переможцем стало ТОВ «Фінансова компанія «Фортіфай».

Північний апеляційний госпсуд задовольнив позов «ВЕБ.РФ» на підставі того, що уцінку акцій «Промінвестбанку» на 25% провели всупереч ухвалі Верховного Суду від 2019 року. Тому, за висновками суду, продаж цінних паперів на торгах у березні 2020 року «було здійснено за заниженою ціною».

Крім того, суд вказав, що «в матеріалах справи відсутні докази звернення потенційних покупців з попереднім погодженням до Національного банку України на набуття істотної участі в банку, що свідчить про порушення порядку набуття істотної участі в банку».

Угоду купівлі-продажу цінних паперів «Промінвестбанку», укладену між Міністерством юстиції та «Фортіфаєм», визнано недійсною. При цьому, апеляційний госпсуд констатував, що Мін'юст має повернути фінкомпанії 268,7 млн грн, які вона сплатила за «Промінвестбанк».

Нагадаємо: у травні 2019 року держвиконавець на вимогу пов'язаних з групою «Приват» Ігоря Коломойського і партнерів структур наклав арешт на 99,77% акцій «Промінвестбанку». Після цього були зроблені неодноразові спроби примусово продати ці акції на аукціоні, але досі вони були безрезультатними.

Восени 2020 року власник «ТАСкомбанку» Сергій Тігіпко надав Нацбанку пакет документів на опосередковану купівлю «Промінвестбанку» через придбання 50% акцій компанії «Фортіфай», якій належать понад 99% акцій банку. Проте регулятор не дозволив Тігіпку придбати «Промінвестбанк», пояснивши, що бізнесмен уже є власником двох банків і низки фінустанов.

У березні 2021 року президент Володимир Зеленський продовжив санкції проти «Промінвестбанку», оскільки той належить державі-агресору в особі корпорації «ВЕБ.РФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло