Блакитний водень «брудніший» за нафту, газ та інше викопне паливо – вчені
Екологічний варіант – зелений водень, але він дорожчий

Вчені Корнельського і Стенфордського університетів вивчили виробництво блакитного водню і дійшли висновку, що цей процес створює більше парникових викидів, ніж пряме спалювання газу, нафти та вугілля в якості палива, йдеться в дослідженніEnergy Science&Engineering, пише TJournal.
Водень позиціонують як екологічно чисте паливо для транспорту і енергетики, але майже половину його світового обсягу отримують з природного газу (метану). Такий водень називають сірим, тому що його виробництво створює масу парникових викидів у вигляді вуглекислого газу.
На заміну сірому водню виробники стали просувати блакитний водень, при створенні якого СО2 вловлюють, а не викидають в атмосферу.
Однак дослідження показує, що насправді блакитний водень створює лише на 9-12% менше викидів СО2, ніж сірий. Більше того, виробництво обох видів водню вивільняє в атмосферу масу метану, чия здатність створювати парниковий ефект в десятки разів вища, ніж у СО2.
Загалом, виробництво блакитного водню на 20% «брудніше» за спалювання газу і вугілля, і на 60% – спалювання дизельного палива.
Порівняння виробництва сірого і блакитного водню з використанням газу, дизельного палива і вугілля. Ілюстрація Корнельського університету
Автори дослідження роблять висновок, що блакитний водень «не має ніякого значення для покращення екології» і вважають кращим варіантом зелений водень, який виробляють електролізом води. Причому електроенергію для цього необхідно отримувати екологічно чистими способами на зразок вітрогенераторів і сонячних панелей. Але ціна зеленого водню становить $3-8 за кілограм, що робить його використання нерентабельним.
Масштабний перехід на водень як паливо запропонували в 1970 році, щоб скоротити викиди вуглекислого газу. У 2010-х роках відбувся сплеск інтересу до такого палива, в результаті чого деякі виробники на зразок Toyota почали випускати водневі автомобілі.
А 10 серпня Сенат США схвалив виділення $9,5 млрд на будівництво регіональних центрів з виробництва водню.
Тим часом у Південній Кореї розробили плавучу морську установку, яка вироблятиме водень.
Нагадаємо, Statkraft створила екологічно чистий водень для 88-метрового корабля з нульовим рівнем викидів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].