Дим від лісових пожеж у Росії вперше досягнув Північного полюсу

Дим від лісових пожеж у Росії вперше досягнув Північного полюсу

Причиною виникнення пожеж є дії лісозаготівельників, дослідили у Greenpeace

Дим від лісових пожеж у Росії вперше досягнув Північного полюсу
фото NASA

На зйомках північних російських територій  з супутника Aqua, які оприлюднило NASA, видно густий дим, що простягається на 3200 км зі сходу на захід і на 4000 км з півдня на північ. Дим подолав понад 3000 км і досяг Північного полюса – вперше в історії, пише vegetarian.

Режим НС введено на всій території Іркутської області, Якутії та ще в 6-ти областях.

Площа лісових пожеж у Якутії досягла 6,6 млн гектарів. Це рекордний показник за останні десять років. За даними авіалісоохорони, в республіці продовжують поширюватися 172 лісових пожежі.

Понад 700 населених пунктів в Іркутській області задимлені від лісових пожеж в Якутії. Видимість на дорогах значно погіршилася. Через смог і туман було затримано понад 20 авіарейсів з Іркутська. МНС РФ повідомляє, що в найближчі дні покращення не буде: в регіоні зберігається північно-східний вітер, який доносить дим з Якутії і Приангарʼя.

22 пожежі зареєстровано на землях лісового фонду Іркутської області, площа пожеж приблизно 140 000 га. Задимлення від лісових пожеж спостерігається в 793 населених пунктах регіону, повідомила прес-служба регіонального МНС. Спостерігається смог і відчувається запах гару.

Як заявляє Greenpeace, в більшості випадків пожежі в Іркутській області виникли на місці вирубок лісу. Згідно з результатами дослідження громадського об'єднання «Люди лісу», місця виникнення пожеж – вирубки, причому легальні лісозаготівлі.

Причиною таких загорянь стає спалювання порубкових залишків, розпалювання багать і непогашені осередки. Експерти вважають, що в таких пожежах винні лісозаготівельники, оскільки їм вигідніше спалювати порубкові залишки, ніж вивозити їх.

Нагадаємо, температура в Італії побила європейський рекорд, в країні бушують понад 500 пожеж.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло