Україна в І півріччі збільшила експорт на чверть – Мінекономіки

Україна в І півріччі збільшила експорт на чверть – Мінекономіки

Імпорт за звітний період склав $34,5 млрд

Україна в І півріччі збільшила експорт на чверть – Мінекономіки
Фото: ukrinform.ua

Експорт товарів та послуг з України за січень-червень 2021 року становив $34,9 млрд, що на 25% більше, ніж за відповідний період 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Імпорт за звітний період склав $34,5 млрд, що на 27,6% більше до 2020 року.

«Так, за І півріччя у зовнішній торгівлі ми маємо позитивне сальдо – у $413,6 млн. Крім розвитку аграрної галузі, Україна взяла курс на розвиток промисловості, виробництва та внутрішньої переробки, що відображається у збільшенні постачань вітчизняних товарів на зовнішні ринки», – зазначив перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

У І півріччі поточного року Україна здійснювала експортно-імпортні операції із партнерами з 227 країн світу. За шість місяців найбільше української продукції імпортували: Країни ЄС – $11,9 млрд (39,7% експорту товарів з України), Китай – $4,3 млрд (14,3%) та Туреччина – $1,8 млрд (6%).

Найбільше було експортовано чорних металів та виробів з них, зернових, руд, олії, електричних машин, готових харчових продуктів, деяких продуктів хімічної промисловості

Раніше повідомлялося, що експорт українських товарів у січні-травні зріс на 26,1% у порівнянні із минулим роком. За цей період зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 220 країн світу на загальну суму $24,6 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті