Названо країни з найкращими програмами отримання громадянства в обмін на інвестиції

Названо країни з найкращими програмами отримання громадянства в обмін на інвестиції

Рейтинг вперше поповнив Єгипет, який прийшов на заміну Кіпру

Названо країни з найкращими програмами отримання громадянства в обмін на інвестиції
фото Shutterstock

Сент-Кітс і Невіс та Домініка очолили рейтинг країн з найкращими програмами отримання громадянства в обмін на інвестиції. Рейтинг «Путівник по світовому громадянству: рейтинг CBI Index-2021» щорічно випускає журнал Professional Wealth Management (PWM) від групи видань Financial Times, пише Forbes.

Цього року дві країни розділили перше місце, хоча в попередні роки Де6вчяомініка була одноосібним лідером, а Сент-Кітс і Невіс (в 2013 році громадянство цієї країни отримав Павло Дуров) займав тільки другий рядок.

Програма «золотих паспортів» в Домініці була заснована в 1993 році, а програма її головного конкурента діє з 1984 року. Високі позиції в рейтингу займають країни Карибського басейну: за лідерами йдуть Гренада, Сент-Люсія і Антигуа і Барбуда.

Загалом до рейтингу увійшли 14 країн, крім перерахованих, в нього потрапили Австрія, Болгарія, Камбоджа, Йорданія, Мальта, Чорногорія і Туреччина.

Цього року з рейтингу вибув Кіпр, який був змушений закрити програму «золотих паспортів» через претензії Євросоюзу і розслідування про зловживання.

Мінімальний інвестиційний внесок для отримання громадянства вимагають Сент-Люсія і Домініка – $100 000, наступними найбільш доступними варіантами за цим критерієм є Антигуа і Барбуда і Вануату – $130 000. Щоб отримати громадянство Гренади або Сент-Кітс і Невіс, буде потрібно $150 000 .

Новачок рейтингу – Єгипет, готовий надати громадянство за пожертвування Центробанку в розмірі $250 000.

Програми отримання громадянства через інвестиції оцінювалися за дев'ятьма критеріями, які вважаються пріоритетними для зацікавлених інвесторів:

  • свобода пересування;
  • рівень життя;
  • мінімальні інвестиційні витрати;
  • обов'язковий в'їзд або проживання на території країни;
  • терміни отримання громадянства;
  • простота обробки заяви;
  • перевірка на благонадійність;
  • опції для сім'ї;
  • гарантія громадянства.

Нагадаємо, експерти назвалинайкращі авіакомпанії світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті