«Політика нульової терпимості»: влада Китаю скасувала ІРО понад 40 компаній

«Політика нульової терпимості»: влада Китаю скасувала ІРО понад 40 компаній

Серед інших призупинено вихід на біржу підрозділу з виробництва чипів великої компанії BYD

«Політика нульової терпимості»: влада Китаю скасувала ІРО понад 40 компаній
фото Pixaby

Китайський регулятор призупинив 42 первинних публічних розміщення акцій (IPO) в Шанхаї та Шеньчжені. Причиною стало розслідування щодо інвестиційного банку, юридичної фірми та інших сторін, що беруть участь в угодах.

Про припинення десятків IPO повідомляє Bloombergіз посиланням на китайську пресу.

Комісія з регулювання ринку цінних паперів в Китаї почала розслідування щодо юридичної фірми Tian Yuan і ще ряду компаній. Серед іншого призупинено IPO підрозділу з виробництва чипів великої китайської компанії BYD, передає The Bell.

Причини розслідування не називаються. У п'ятницю регулятор заявив, що буде «строго контролювати вихід на ринок капіталу» і дотримуватися політики «нульової терпимості» щодо неправомірних дій ринку.

Китай ще кілька місяців тому почав кампанію щодо посилення тиску на компанії, які збираються провести IPO. Під удар, зокрема, потрапив агрегатора таксі Didi, якому після розміщення в США загрожують жорсткі санкції від китайських регуляторів.

Крім того, Китай обмежив закордонні IPO для компаній, які збирають персональні дані.

Нагадаємо, китайські ринки втратили понад $560 млрд за тиждень, оскільки атака влади на бізнес викликала в інвесторів «стадний ефект» і змусила розпродувати акції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті