AirCarbon допоможе Nike скоротити вуглецевий слід

AirCarbon допоможе Nike скоротити вуглецевий слід

Nike і Newlight співпрацюють над дослідженням біологічного полімеру

Этот материал также доступен на русском языке
AirCarbon допоможе Nike скоротити вуглецевий слід
фото: greenqueen.com.hk

Nike і каліфорнійська Newlight Technologies оголосили про партнерство з метою вивчення використання вуглецевого нейтрального матеріалу AirCarbon в ланцюжку поставок і виробництві Nike. Як повідомляється в пресреліз компанії, співпраця є частиною планів Nike щодо прискорення реалізації своїх планів зі скорочення викидів вуглецю, оскільки на матеріали доводиться 70 відсотків вуглецевого сліду бренду.

Для виробництва гранул AirCarbon Newlight використовує морські мікроорганізми, які поглинають повітря і парникові гази, розчинені в морській воді, перетворюючи їх на AirCarbon. За інформацією Newlight, цей матеріал також відомий як полігідроксібутірат, він містить близько 40 відсотків атмосферного кисню і 60 відсотків вуглецю з парникових газів. Оскільки його продукція пов'язує CO2 в атмосфері, AirCarbon сертифікований SCS Global Services як вуглецево-негативний.

Наразі біологічно отриманий полімер може бути представлено в різних формах, від волокон і листів до твердих форм. У світі моди цей матеріал тепер використовується в якості вуглецево-негативної заміни пластика і шкіри, наприклад, для окулярів, гаманців або сумок (зокрема, брендом Covalent, дочірньою компанією Newlight). AirCarbon ще не застосовувався для текстилю, але компанії сподіваються вивчити можливості в рамках цього партнерства, щоб зменшити вуглецевий слід Nike. Newlight вже вивчає можливість використання AirCarbon в текстильних виробах для біомедицини та особистої гігієни.

Newlight – компанія з Хантінгтон-Біч, заснована у 2003 році, вживає технологію блокчейна на базі IBM для відстеження свого вуглецевого сліду. До свого нового партнерства з Nike компанія працювала з такими компаніями, як IKEA, Hewlett-Packard, Sprint і The Body Shop, щоб використовувати AirCarbon у своїх виробничих операціях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті