YouTube видалив понад 1 млн відео з фейками про коронавірус

YouTube видалив понад 1 млн відео з фейками про коронавірус

Йдеться про ролики, що рекламують «ліки» від COVID-19, або виступи, в яких ставиться під сумнів сама наявність пандемії

YouTube видалив понад 1 млн відео з фейками про коронавірус
фото DR

З початку пандемії COVID-19 в лютому 2020 року платформа для відеохостингу YouTube, що належить американському IT-концерну Google, видалила більш як мільйон роликів, що містять «небезпечну неправдиву інформацію» про коронавірус. Про це повідомив представник компанії 25 серпня, передає Deutsche Welle.

Вказується, що критерієм для прийняття рішення щодо того, яка інформація є помилковою, був «консенсус експертів організацій в галузі охорони здоров'я», таких, як Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

«Наші правила сфокусовані на видаленні відео, які можуть безпосередньо призвести до серйозного збитку в реальному світі», – пояснив представник YouTube Ніл Моан.

В якості прикладу він назвав ролики, що рекламують «ліки» від COVID-19, або виступи, в яких ставиться під сумнів сама наявність пандемії в світі.

За даними Моана, кожні три місяці YouTube видаляє майже 10 мільйонів відео. Більшість з них користувачі встигають переглянути менше десяти разів. При цьому платформа працює над тим, щоб зробити процес видалення відео з неправдивою інформацією ще швидшим, відзначили в компанії.

Про те, хто й чому поширює неправдиву інформацію про COVID у Facebook, і що робить соцмережа для їх стримання, ми писали тут.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті