Пекін заборонить IPO в США інтернет-компаніям з доступом до персональних даних

Пекін заборонить IPO в США інтернет-компаніям з доступом до персональних даних

Китай вважає такі сектори, як інтернет, телекомунікації та освіту особливо чутливими через політичні міркування

Пекін заборонить IPO в США інтернет-компаніям з доступом до персональних даних
фото DR

Пекін планує заборонити проводити IPO в США китайським технологічним компаніям з великими базами особистих даних, дізналася WSJ, на яку посилається The Bell. Китай також почне вимагати, щоб всі без винятку компанії отримували офіційний дозвіл на IPO за кордоном від спеціального міжвідомчого комітету.

За словами джерел WSJ, в останні тижні офіційні особи китайського фондового регулятора самі повідомили деяким компаніям і міжнародним інвесторам, що скоро нові правила заборонять інтернет-компаніям, що володіють особистими даними, розміщувати акції за кордоном.

Компанії з менш конфіденційними даними, наприклад, у фармацевтичній промисловості, як і раніше можуть отримати схвалення китайських регулюючих органів.

Як пояснює WSJ, нові правила допоможуть Пекіну посилити контроль навіть над корпоративною структурою інтернет-гігантів, які намагалися обійти обмеження на іноземні інвестиції. Пекін продовжує вважати такі сектори, як інтернет, телекомунікації та освіту, особливо чутливими через політичні міркування.

Неясно, чи вплинуть нові правила на компанії, які вже зареєстровані на іноземному ринку. Однак навіть до їх офіційного введення деякі великі китайські компанії, зареєстровані в Нью-Йорку (наприклад, оператор пошукових систем Baidu), провели вторинні листинги в Гонконзі на тлі зростаючої напруженості між Пекіном і Вашингтоном.

Американський регулятор зі свого боку теж посилює вимоги до китайських компаній. Минулого місяця голова Комісії з цінних паперів (SEC) Гері Генслер заявив, що тепер компанії КНР повинні будуть надавати більше інформації про себе та свої зв'язки з урядом країни перед лістингом в США. Як заявив Генслер, американські інвестори повинні усвідомлювати всі ризики, пов'язані з купівлею акцій таких холдингових компаній.

Після атаки влади КНР на різні IT-сектори країни інвестори з усього світу стали масово позбуватися китайських акцій: липень виявився найгіршим місяцем для вкладень в технологічні компанії Китаю з часів фінансової кризи 2008 року.

Нагадаємо, влада Китаю скасувалаІРО понад 40 компаній, серед інших – підрозділу з виробництва чипів великої компанії BYD.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті