Запаси вугілля на українських ТЕС за п'ять днів зменшилися на 4% – «Укренерго»

Запаси вугілля на українських ТЕС за п'ять днів зменшилися на 4% – «Укренерго»

Склади ТЕС зараз містять удвічі менше вугілля, аніж це затверджено графіком накопичення палива Міненерго

Запаси вугілля на українських ТЕС за п'ять днів зменшилися на 4% – «Укренерго»
Фото: УНІАН

На складах українських теплових електростанцій (ТЕС) запаси вугілля на 30 серпня 2021 року становили 720 000 т, що на 4% менше проти запасів 25 серпня – 750 000 т. Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

При цьому, запаси газового вугілля у порівнянні з 25 серпня знизилися на 4,2% – до 480 000 т, а обсяги антрацитового вугілля – на 3,6%, до 240 000 т.

В «Укренерго» наголосили, що згідно із затвердженим Міністерством енергетики графіком накопичення палива, на складах ТЕС перебуває у 2,2 раза менше вугілля, ніж має бути на 30 серпня. Зокрема, газового вугілля накопичено у 2,4 раза менше відповідно до графіка, тоді як антрацитового – в 1,7 раза.

Крім цього, вранці 30 серпня в аварійному ремонті перебувало три блоки ТЕС потужністю 0,8 ГВт. Через відсутність палива не можуть працювати 18 блоків та один корпус ТЕС та ТЕЦ потужністю 7 ГВт.

Нагадаємо: «ДТЕК Енерго» і «Центренерго» домовилися про поставку 75 000 т вугілля зі США. Вугілля розподілять рівними частинами для потреб ТЕС приватної й державної генерацій.

Про критичні запаси вугілля на ТЕС «Укренерго» заявляло ще на початку серпня. Тоді, відповідно до графіка накопичення палива, затвердженого Міненерго, на складах ТЕС перебувало на 36,4% менше вугілля, ніж мало би бути.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті