В Європейському космічному агентстві сподіваються на продовження роботи МКС після 2024 року
NASA найближчим часом, як очікується, прийме рішення про те, буде продовжена робота МКС чи ні

Європейське космічне агентство (ЄКА) сподівається на продовження роботи МКС. Про це заявив глава ЄКА Йозеф Ашбахер.
«Я сподіваюся, що Міжнародна космічна станція продовжить роботу після 2024 року і, якщо це станеться, ЄКА братиме участь у майбутній роботі космічної станції», – сказав Ашбахер на полях 36-го Космічного симпозіуму.
Відповідаючи на питання, яке майбутнє чекає МКС, він зазначив, що це рішення буде за NASA.
«Головне рішення про можливе майбутнє МКС прийме NASA як найбільший учасник проекту. NASA найближчим часом, як очікується, прийме рішення про те, чи буде продовжена робота МКС чи ні. З точки зору Європи ми б вітали продовження, оскільки ми вважаємо МКС дуже важливою дослідницькою лабораторією», – сказав Ашбахер.
Він підкреслив, що у випадку з ЄКА фінансування проекту МКС буде обговорюватися всіма учасниками агентства на міністерській зустрічі наступного року.
«Я б вітав продовження, якщо на те погодяться всі наші члени», – підкреслив він.
Ашбахер зазначив, що «не бачить підстав для того, щоб країни ЄКА не брали участі на МКС протягом ще 4-6 наступних років».
У NASA розраховують на експлуатацію МКС як мінімум до 2028 року, заявила представниця американського відомства Стефані Шірхольц.
За її словами, агентство допускає підтримку роботи станції і після цього терміну. Шірхольц зазначила, що мета NASA – безперервна присутність на низькій навколоземній орбіті, яка дозволить перейти від МКС до іншої платформи. Вона також додала, що відомство продовжує оновлювати технічний аналіз терміну служби МКС.
Тим часом «Роскосмос» заявив, що експлуатацію російського сегмента МКС планується завершити до 2028 року. Також пояснювалося, що «у зв'язку зі старінням значної частини обладнання станції подальша експлуатація російського сегмента МКС після 2024 року створює додаткові ризики».
Нагадаємо, NASA доставилона МКС 3D-принтер, який буде друкувати об’єкти з місячного грунту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].