Westinghouse цьогоріч поставить дев'ять партій палива для АЕС України

Westinghouse цьогоріч поставить дев'ять партій палива для АЕС України

Наступного року планується поставка семи партій палива

Westinghouse цьогоріч поставить дев'ять партій палива для АЕС України
Фото: Енергоатом

Westinghouse у 2021 році поставить для АЕС України дев'ять партій палива. Про це повідомив президент компанії в регіоні EMEA (Europe, the Middle East and Africa) Тарік Чохо в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Загалом у 2021 році ми поставимо дев'ять партій палива, а у 2022 році – сім», – сказав Чохо.

За його словами, за всі роки співпраці з НАЕК «Енергоатом» Westinghouse поставив в Україну 1,626 тепловидільних збірок (ТВЗ) для АЕС. Чохо нагадав, що паливо Westinghouse для ВВЕР-1000 вже експлуатується на шести з 15 ядерних реакторах України.

«Це блоки №1,3,4,5 Запорізької АЕС, а також блоки №2 і №3 Южно-Української АЕС. Ба більше, п'ять блоків (№1,3,5 ЗАЕС, №2 і №3 ЮУАЕС) з шести повністю завантажені паливом Westinghouse», – уточнив він.

Крім того, починаючи з 2022 року, паливо Westinghouse для ВВЕР-1000 також використовуватиметься на третьому енергоблоці Рівненської АЕС, а через два роки Westinghouse постачатиме паливо для ВВЕР-440 на другий блок цієї станції.

Як повідомлялося, у 2000 році з метою диверсифікації джерел поставок ядерного палива для українських АЕС «Енергоатом» спільно Westinghouse почав реалізацію проєкту кваліфікації ядерного палива цієї фірми. У березні 2008 року «Енергоатом» уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення у 2011-2015 роках свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити та продовжити його до 2020 року. У січні 2018 року контракт було продовжено до 2025 року. Угода передбачає поставку ядерного палива для забезпечення семи з 15 українських атомних блоків.

Торік Westinghouse і «Енергоатом» підписали контракт на постачання ядерного палива для Рівненської АЕС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло