ЄС планує заплатити сусіднім з Афганістаном країнам 600 млн євро, щоб ті прихистили біженців – FT

ЄС планує заплатити сусіднім з Афганістаном країнам 600 млн євро, щоб ті прихистили біженців – FT

ЄС готовий запропонувати фінансову допомогу Пакистану, Узбекистану, Таджикистану і навіть Ірану

ЄС планує заплатити сусіднім з Афганістаном країнам 600 млн євро, щоб ті прихистили біженців – FT
фото DR

Брюссель розробляє пакетну угоду на 600 млн євро з сусідніми з Афганістаном країнами, щоб ті просто приймали в себе біженців – таким чином Євросоюз намагається уникнути повторення катастрофи з сирійськими мігрантами в 2015 році. Про це пише Financial Times, посилаючись на офіційних осіб у Брюсселі.

Багато європейських країн, що входять у блок, висловили стурбованість тим, що прихід талібів до влади в Афганістані може спровокувати кризу, подібну до тієї, що спостерігалася в Європі в 2015 році, коли в країни ЄС ринули сотні тисяч біженців з Сирії. У Європу прибуло понад мільйон мігрантів, що викликало запеклі суперечки між державами-членами і підірвало санкціоновані Брюсселем механізми розподілу осіб, які шукають притулку.

Тоді ЄС запропонував виплати Туреччині, щоб та залишила нелегальних мігрантів у себе і не пустила їх в Європу.

Зараз, за даними видання, влада ЄС готова запропонувати фінансову допомогу Пакистану, Узбекистану, Таджикистану і навіть Ірану, попри те, що той перебуває під міжнародними санкціями.

31 серпня міністри внутрішніх справ країн ЄС провели екстрені збори, щоб обговорити ситуацію в Афганістані після виведення звідти американських військ. За підсумками зборів міністри Австрії, Данії та Чехії заявили, що «найважливіше зараз – подати вірний сигнал регіону: залишайтеся там – і ми надамо підтримку регіону, щоб допомогти людям».

«Ми будемо працювати над цією проблемою, щоб афганці розуміли, що у них є альтернатива, крім того, щоб кидатися в обійми контрабандистів», – зазначає віце-президент European Fee Маргарітіс Схінас.

Більше про ситуацію останніх днів в Афганістані – в матеріалі Mind «Евакуація з Кабула: 5 форс-мажорів фінальної операції США в Афганістані».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті