Київ уклав кредитну угоду з ЄБРР на 140 млн євро для розвитку теплової інфраструктури

Київ уклав кредитну угоду з ЄБРР на 140 млн євро для розвитку теплової інфраструктури

Крім кредитного фінансування, місто спрямує на реалізацію проєкту 26 млн євро власних коштів

Київ уклав кредитну угоду з ЄБРР на 140 млн євро для розвитку теплової інфраструктури
фото: kyivcity.gov.ua

Київська міськдержадміністрація, КП «Київтеплоенерго» та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) уклали кредитну угоду на 140 млн євро для розвитку теплової інфраструктури в столиці. Крім кредитного фінансування, місто спрямує на реалізацію проєкту 26 млн євро власних коштів. Про це повідомляється на офіційному порталі міста.

«Втілення програми допоможе підвищити енергоефективність та знизити споживання енергоресурсів – природного газу, електроенергії та води. Але головне – впровадження масштабних проєктів модернізації дозволить поліпшити якість і надійність послуг для киян», – наголосив мер Києва Віталій Кличко.

У рамках проєкту, зокрема, передбачено встановлення на ТЕЦ-6 нових когенераційних установок, які за обсягами викидів в атмосферу відповідатимуть європейським стандартам. Буде здійснена реконструкція неефективних котелень, що також дозволить знизити викиди парникових газів. Проєкт повністю відповідає політиці ЄС та заявленим кліматичним цілям України.

На ТЕЦ-5 планують встановити конденсаційний економайзер, що використовуватиме залишкову енергію димових газів (скидне тепло) для забезпечення опаленням столичних будинків.

Також проєкт передбачає встановлення нової системи моніторингу та диспетчеризації (SCADA). Це єдина система контролю та збору даних, яка в режимі реального часу аналізуватиме та контролюватиме роботу усього енергокомплексу та відстежуватиме його виробничі показники.

ЄБРР висловив готовність продовжувати співпрацю з Києвом у втіленні інших інфраструктурних проєктів.

«Ми також будемо продовжувати нашу подальшу співпрацю в рамках інших проєктів. Це і «Зелене місто», завдяки якому місто закуповує новий громадський транспорт, і готові допомагати в будівництві метро на Троєщину», – заявив директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

Як повідомлялося, Київрада схвалила залучення цього кредиту на термін до 13 років у квітні цього року, уповноваживши мера міста підписати договір гарантії з ЄБРР. У липні банк схвалив надання кредиту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті