SEC звинуватила крипто-платформу BitConnect та її засновника в шахрайській схемі

SEC звинуватила крипто-платформу BitConnect та її засновника в шахрайській схемі

Кілька тисяч інвесторів втратили майже всі свої вкладення

SEC звинуватила крипто-платформу BitConnect та її засновника в шахрайській схемі
фото Pixaby

Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США подала до суду на офшорну компанію BitConnect, яка, ймовірно, організувала одну з найбільших схем з використанням криптовалюти, передає FinMarket.

SEC звинуватила компанію і її засновника Сатіша Кумбхані в шахрайстві в зв'язку з неправомірним використанням біткойнsв, отриманих від інвесторів по всьому світу, на суму $2 млрд. Організатор схеми, громадянин США Гленн Аркаро, визнав себе винним у розтраті грошей американських інвесторів.

BitConnect продала цифрові активи в 2016 році в обмін на біткойни. Компанія повідомила, що у неї є автоматизована програма, яка буде генерувати гроші за рахунок торгівлі вкладеними біткойнами. Прибуток мав розподілятися між інвесторами за рахунок виплати відсоткових платежів.

Тим часом, згідно з твердженням SEC, BitConnect не використала програму для торгівлі криптовалютою. Замість цього Кумбхані вивів частину біткойнів для користування в особистих цілях і розподілив іншу частину між промоутерами, які допомогли йому залучити гроші. На момент організації схеми Кумбхані жив в Індії. Регулятори не мають інформації про його поточне місцезнаходження, йдеться в позові SEC, на який посилається газета The Wall Street Journal.

Компанія відшкодувала кошти ряду інвесторів за рахунок вкладень нових інвесторів, відзначається в позові SEC. Багато інвесторів втратили майже всі свої вкладення, повідомив регулятор. Загалом в BitConnect інвестували кілька тисяч осіб.

Аркаро створив мережу з промоутерів програми BitConnect у США, які рекламували її через відеоролики на YouTube і отримували комісійні за залучення грошей в компанію. Обсяг комісійних та інших платежів, отриманих Аркаро і його компанією, склав понад $24 млн, зазначає SEC.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті