Таліби прагнуть дипломатичних відносин з Німеччиною

Таліби прагнуть дипломатичних відносин з Німеччиною

Бойовики заявили, що пробачають ФРН співпрацю з США в Афганістані

Таліби прагнуть дипломатичних відносин з Німеччиною
фото https://twitter.com/TalibanSoldiers

Таліби, які прийшли до влади в Афганістані, хочуть, щоб Німеччина встановила з ними дипломатичні відносини і допомагала їм. Про це газеті Welt am Sonntag заявив офіційний представник ісламістського руху Забіулла Муджахід. 

«Ми хочемо міцних і офіційних дипломатичних відносин з Німеччиною», – заявив він.

Талібан також хотів би отримати фінансову підтримку і гуманітарну допомогу від Німеччини та інших країн для співпраці в галузі охорони здоров'я, сільського господарства і освіти.

За словами Муджахида, в минулому німців завжди вітали в Афганістані.

«На жаль, тоді вони приєдналися до американців. Але тепер вони прощені », – сказав він.

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас сказав, що Берлін може відновити надання допомоги в цілях розвитку Афганістану, але однією з умов є формування у країні представницького уряду. Інші умови полягають в забезпеченні того, щоб «Талібан» не приховувалв терористів, не порушував прав людини, особливо права жінок, не перешкоджав доступу до гуманітарної допомоги та не збороняв іноземцям залишати країну.

Як відомо, Німеччина закрила своє посольство в Кабулі і припинила надання допомоги після приходу до влади талібів в минулому місяці.

Нагадаємо: під час зустрічі раніше цього місяця глави зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу визначили 5 умов для їх потенційної співпраці з «Талібаном». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті