Визнавати не будуть, але контактувати треба: що ЄС вирішив по Афганістану
Якими будуть контакти ЄС з новим урядом залежати від виконання талібами п’яти умов,

2-3 вересня відбулася зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу. Головною її темою стало питання Афганістану.
Як пише DW, поки ніхто в ЄС не має наміру визнавати «Талібан». Однак, щоб підтримати афганців, країнам блоку доведеться підтримувати контакти з новим урядом, який ось-ось буде сформований в країні.
«Для того, щоб підтримати населення Афганістану, нам доведеться підтримувати контакти з новим урядом в Афганістані. Але це не означає визнання, це будуть лише операційні контакти», – сказав верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель.
Наскільки активними будуть контакти з новими господарями Афганістану – це Євросоюз буде вирішувати, виходячи з дій «Талібану» і нового уряду в країні. Для цього міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі розробили п'ять критеріїв.
Перший – чи не стане Афганістан знову притулком для міжнародного тероризму і не почнеться його експорт в інші країни.
Другий – повага прав людини, особливо прав жінок, верховенства права і свободи преси.
Третій – формування уряду. В ЄС очікують, що він буде інклюзивним, за участю якомога більшої кількості різних груп афганського суспільства.
Четвертий – повага талібів до процедур доставки та розподілу гуманітарної допомоги.
П'ятий, – це дотримання талібами зобов'язання дозволити залишити країну іноземним громадянам і афганцям, які бажають це зробити.
«Ми будемо оцінювати поведінку (талібів – ред.) Виходячи з цих п'яти критеріїв. Хтось скаже: Так «Талібан» не буде їх виконувати. Давайте подивимося», – попросив Боррель.
Головним важелем впливу ЄС на талібів є фінансовий.
«Ми прекрасно знаємо, що «Талібан» зіткнувся з нестачею грошей. Не тільки для виплати зарплат, а й для оплати всього іншого», – зазначив Боррель. Він нагадав, що ЄС зупинив надання допомоги на розвиток Афганістану після падіння його уряду, але натякнув, що її можуть і розморозити – в залежності від дій талібів. У 2020 році Євросоюз передбачив надання допомоги Афганістану в розмірі 1,2 млрд євро у 2021-25 роках.
Міністри також домовилися організувати «присутність» ЄС в Кабулі – якщо дозволить обстановка з безпекою.
Нагадаємо: напередодні агентство Reuters дізналось, хто очолить новий уряд в Афганістані і хто до нього входитиме.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].