Голова Держрегуляторної служби вніс у декларацію недостовірні дані про Bitcoin на 13 млн грн – НАЗК

Голова Держрегуляторної служби вніс у декларацію недостовірні дані про Bitcoin на 13 млн грн – НАЗК

Очільник НАЗК вимагає провести службове розслідування та притягнути до дисциплінарної відповідальності Олексія Кучера

Голова Держрегуляторної служби вніс у декларацію недостовірні дані про Bitcoin на 13 млн грн – НАЗК
Фото: pexels.com

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков вніс припис Кабінету міністрів з вимогою провести службове розслідування та притягнути до дисциплінарної відповідальності голову Державної регуляторної служби (ДРС) Олексія Кучера, який не зміг підтвердити володіння криптовалютою Bitcoin вартістю 13,1 млн грн. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Агентство повністю перевірило декларації Кучера, яку він подав як колишній голова Харківської обласної державної адміністрації. У декларації він вказав, що володіє Bitcoin вартістю 13,1 млн грн.

«Криптовалюта Bitcoin має публічну адересу (Public Address), яка є відкритою та підтверджує належність певній особі. Голова ДРС не зміг надати публічну адресу криптовалюти», – зазначили в НАЗК.

Водночас, за даними Державної податкової служби, загальний дохід Олексія Кучера та членів його сім’ї за весь час роботи з 2001 по 2020 рік складає менш як один млн грн (загалом 880 682,56 грн).

«Вказана інформація свідчить про те, що Голова ДРС вказав недостовірні відомості про володіння криптовалютою, чим вчинив злочин, передбачений частиною 2 статті 366-2 Кримінального кодексу України. Такі дії посадовця суперечать інтересам громадян України та свідчать про неповагу до честі держави, які він зобов’язався охороняти під час присяги державного службовця», – заявили в НАЗК.

Нагадаємо: НАЗК виявила порушень у деклараціях посадовців на 255 млн грн. Порушення зафіксували у 64 з 294 перевірених декларацій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло