Чехія виділить Литві понад півмільйона євро на паркан на кордоні з Білоруссю

Чехія виділить Литві понад півмільйона євро на паркан на кордоні з Білоруссю

Чехія - перша країна, яка запропонувала Литві фінансову допомогу

Чехія виділить Литві понад півмільйона євро на паркан на кордоні з Білоруссю
фото DR

Влада Чехії виділять Литві 13,5 мільйона чеських крон (530 тисяч євро) для будівництва паркану з ключого дроту на  кордонві з Білоруссю. Відповідний документ підписали у вівторок, 7 вересня, глави МЗС Чехії Якуб Кулганек і МВС Литви Агне Білотайте, передає Deutsche Welle.

«Литва захищає зовнішній кордон Євросоюзу і заслуговує на всіляку підтримку», – написав у Twitter Кулганек, який перебуває у Вільнюсі з офіційним візитом.

Білотайте подякувала чеському уряду за «солідарність і допомогу». За повідомленням МВС Литви, Чехія – перша країна, яка запропонувала Литві фінансову допомогу в боротьбі з нелегальною міграцією.

Кошти, які надасть Чехія, призначені, зокрема, для зведення загородження на литовсько-білоруському кордоні. У серпні уряд Литви схвалив проект будівництва паркану довжиною 508 км на кордоні з Білоруссю. Вартість проекту оцінюється в 152 млн євро.

За даними МВС Литви, з початку 2021 року на литовсько-білоруському кордоні протяжністю близько 680 км затримано понад 4000 нелегальних мігрантів. Це в кілька разів вище, ніж за весь 2020 рік. Серед таких мігрантів особливо багато громадян Іраку, Ірану і Сирії. Вільнюс звинуватив Мінськ у «гібридній агресії».

Наприкінці травня Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не буде затримувати нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу. На початку липня влада Литви оголосила в країні режим загальнонаціональної надзвичайної ситуації. Пізніше аналогічний режим на кордоні з Білоруссю ввелисусідня Латвія, а також Польща.

Нагадаємо, напередодні влада Польщі заявила, що у злочинних міграційних схемах на кордоні з Білоруссю задіяні міжнародні угруповання.

Також повідомлялося, що Польща слідом за Литвою будує кордон з колючого дроту на кордоні з Білоруссю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло