Рада ухвалила закон про віртуальні активи

Рада ухвалила закон про віртуальні активи

Закон регулює галузь криптовалют

Рада ухвалила закон про віртуальні активи
Фото: Кузьмін Олександр/УНІАН

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт «Про віртуальні активи» (№3637). Він регулює галузь криптовалют і тепер власники таких активів зможуть легально обмінювати та декларувати їх, а міжнародні криптокомпанії – реєструвати блокчейн-бізнес в Україні. За прийняття законопроєкту в другому читанні проголосувало 276 депутатів. Про це повідомляє AIN.UA.

Документ визначає поняття та правовий статус віртуальних активів, а також питання прав власності та здійснення операцій з такими активами в Україні. Після підпису президента наберуть чинності такі зміни:

  • криптовалюти отримають юридичний статус;
  • учасники ринку отримають право на судову та інші способи захисту прав на віртуальні активи;
  • в Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, на яких відбуваються торги віртуальними активами. Однак для цього вони (як і інші постачальники послуг пов'язаних з обігом крітовалют) повинні будуть пройти держреєстрацію в Україні та подавати звіти про свою діяльність в компетентні органи;
  • регулятором ринку віртуальних активів буде Мінціфра, також в окремих випадках повноваження будуть у Національного банку та Національної комісії з цінних паперів;
  • законопроєкт передбачає створення нового регулятора – Національної служби з регулювання обігу віртуальних активів (НСВА), яка буде видавати криптокомпаніям дозвіл на роботу в Україні;
  • фінмоніторинг ринку віртуальних активів буде відбуватися відповідно до рекомендацій FATF (Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей).

«Власники криптовалют отримають ряд переваг. Завдяки тому, що з'явиться законодавче регулювання цієї сфери, вони, як мінімум, зможуть захистити свої статки в віртуальних активах, якщо щось трапиться. Також вони зможуть легально обміняти криптоактіви, задекларувати їх. Цей процес буде абсолютно «білим». Крім цього, ми очікуємо, що з'явиться цілий ринок посередницьких послуг для оплати товарів криптоактивами, їх зберігання, обміну. Це розширить можливості їх використання», – розповів в коментарі виданню «Мінфін» заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

При цьому варто відзначити, що законопроєкт – рамковий. Тобто механізми та процедури дій з віртуальними активами в ньому не прописані – проєкт їх тільки визначає і дозволяє. Практичне застосування буде прописуватися додатково в підзаконних актах.

Нагадаємо: 9 червня біткойн став офіційною валютою Сальвадора нарівні з доларом США. Уряд країни протягом 90 днів мав створити інфраструктуру під платежі в криптовалюті та зробити на базі Банку криптогаманець, на якому будуть зберігатися $150 млн токенами. Це дозволить швидко обмінювати криптовалюту на долари.

Президент Найіб Букела повідомляв, що визнання біткойна офіційним платіжним засобом спростить для громадян країни, що працюють за кордоном, відправку грошей на батьківщину. Ці кошти складають близько 20% ВВП Сальвадора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті