Amazon написала американському регулятору скаргу на Ілона Маска

Amazon написала американському регулятору скаргу на Ілона Маска

Крім супутникового зв'язку Маск і Безос також є суперниками в сфері приватного космічного туризму

Amazon написала американському регулятору скаргу на Ілона Маска
фото DR

Компанія мільярдера Джефа Безоса Amazon.com повідомила американському регулятору – Федеральній комісії зі зв'язку США (FCC), що керівник Tesla та і SpaceX Ілон Маск не зважає на урядові постанови, що стосуються запуску супутникового інтернету 4G.

Саме за його поширення між цими двома компаніями йде гостре суперництво, пише Investing.com з посиланням на Reuters.

«Чи то запуск супутників з неліцензованими антенами, чи запуск ракет без дозволу, будівництво несанкціонованої стартової вежі чи повторне відкриття заводу в порушення порядку розміщення, поведінка SpaceX та інших компаній Ілона Маска свідчить про те, що всі правила призначені не для нього, а для всіх інших, а ті, хто наполягає на дотриманні цих правил, заслуговують насмішок і атак, так що якби FCC регулювала лицемірство, SpaceX дуже сильно напружувала б комісію», – написали представники Amazon.

Такий злісний лист пояснюється напруженою конкуренцією: проект Kuiper від Amazon – мережі з більш ніж 3000 супутників з бюджетом $10 млрд, яка буде забезпечувати високошвидкісний доступ в інтернет з космосу, конкурує з мережею супутників Starlink компанії SpaceX.

25 серпня Amazon звернулася в FCC з проханням відхилити запропоновану версію SpaceX до планів конфігурації супутників, заявивши, що це суперечить правилам FCC і залишає «майже всі важливі моменти невирішеними».

Минулого тижня SpaceX звинуватила Amazon, яка подала заяву в FCC, в прагненні затримати реалізацію плану SpaceX, заявивши, що це «остання спроба компанії уповільнити конкуренцію».

За словами компанії Маска, SpaceX значно випереджає Amazon:

«У той час як SpaceX приступила до встановлення понад 1700 супутників, Amazon ще не зробила жодних спроб вирішити проблеми радіочастотних перешкод і орбітального сміття».

Своїми скаргами і заявами в регулюючі органи Amazon, яка відстає від конкурентів, створює перешкоди, покликані завадити цим конкурентам. Крім цього, поведінку Amazon було названо «неконкурентною».

Але крім супутникового зв'язку Маск і Безос також є суперниками в сфері приватного космічного туризму. Компанія Blue Origin Безоса недавно оскаржила рішення Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) про надання SpaceX контракту на будівництва модуля для посадки на Місяць на суму $2,9 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло