Росія і Білорусь створять об'єднаний ринок газу в рамках Союзної держави

Росія і Білорусь створять об'єднаний ринок газу в рамках Союзної держави

Сторони також домовились про об'єднання ринків нафти та електроенергії

Росія і Білорусь створять об'єднаний ринок газу в рамках Союзної держави
Олександр Лукашенко, Владімір Путін
фото www.flickr.com/photos/135418267@N06/23769421275

Президент Росії Владімір Путін за підсумками переговорів з президентом Білорусі Олександром Лукашенком заявив, що дві країни створять об'єднаний ринок газу в рамках Союзної держави.

«До 1 грудня 2023 року підписаний документ зі створення об'єднаного ринку газу в рамках Союзної держави. Крім того, передбачено укладення договору про об'єднання ринків нафти та нафтопродуктів, а також договору про єдиний ринок електроенергії », – цитує словам Путін Forbes.

Він також повідомив, що ціна для Білорусі на російський природний газ в наступному році збережеться на нинішньому рівні.

Загалом сторони узгодили 28 союзних програм. За словами Путіна, вони «націлені на уніфікацію законодавства Росії і Білорусі в різних областях економіки, на вирівнювання умов діяльності господарюючих суб'єктів двох країн, побудову єдиних фінансових і енергетичних ринків, транспортного простору, формування та реалізацію загальної промислової і сільськогосподарської політики».

На додачу, Росія і Білорусь перейдуть до єдиної промислової політики, загального доступу до держзакупівель і держзамовлення. Путін також не виключив, що в майбутньому буде створений союзний парламент РФ і Білорусі. При цьому, за його словами, говорити про єдину валюту двох країн рано.

Лукашенко і Путін домовились про зняття всіх корона вірусних обмежень, що стосуються авіасполучення.

Обсяг кредитів, які Москва надасть Мінську з вересня 2021 року до кінця 2022, складе близько $ 630-640 млн, заявив Путін. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло