Білий дім запланував знизити викиди авіації на 20% до 2030 року

Білий дім запланував знизити викиди авіації на 20% до 2030 року

У США ставку роблять на екологічне чисте авіапальне, яке виробляють з відходів рослинних олій

Білий дім запланував знизити викиди авіації на 20% до 2030 року
фото www.flickr.com/photos/26274200@N05/2468356876

Білий дім заявив, що до 2030 року планує знизити викиди авіації на 20%. Як пише Reuters, плану були озвучені на тлі обіцянок авіакомпаній використовувати більш екологічне авіаційне паливо.

Прагнення прискорити скорочення викидів СО2 є частиною поставленого президентом Джо Байденом завдання щодо зниження викидів вуглецю в Сполучених Штатах до 2050 року.

Оголошення Білого дому було зроблено у зв'язку з тим, що Сполучені Штати і Європа намагаються збільшити виробництво екологічно чистого авіапального (sustainable aviation fuels, SAF), який на цю мить виробляється в незначних кількостях з вихідної сировини (наприклад, використаного кулінарної олії і тваринного жиру) і може бути в два-п'ять разів дорожче, ніж стандартне реактивне паливо.

Байден додав, що має намір включити податкову пільгу SAF в рамках законопроєкту про план розвитку на 3,5 трлн доларів, що просувається демократами в Конгресі. Потенційна пільга вимагає як мінімум 50% скорочення викидів парникових газів протягом всього життєвого циклу і пропонує додаткові стимули для більш значних скорочень.

Керуючий директор Airlines for Europe, торгової організації, що представляє 70% галузі, заявив раніше, що стійкі види авіаційного палива можуть знизити викиди вуглецю в галузі на 34%.

Нагадаємо: найбільший американський авіаперевізник United Airlines був визнаний найбільш екологічно відповідальною компанією 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті