Шмигаль: Наступного року бюджет на медицину в Україні перевищуватиме бюджет 2019 року вдвічі

Шмигаль: Наступного року бюджет на медицину в Україні перевищуватиме бюджет 2019 року вдвічі

Основними пріорітетами України стануть підтримка інфраструктурних проєктів та зелений перехід

Шмигаль: Наступного року бюджет на медицину в Україні перевищуватиме бюджет 2019 року вдвічі
фото: kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час дискусійної панелі форуму «Європа: напрям відновлення» заявив, що у 2022 році бюджет на медицину буде перевищувати бюджет 2019 року у два рази. Про це повідомляється на урядовому порталі.

«Паралельно з реформуванням медицини ми змінюємо й підходи. Більше уваги приділяємо науковій основі, розробкам і виробництву власних ліків та вакцин», – відзначив Шмигаль.

Шмигаль також зазначив, що криза, викликана пандемією COVID-19, торкнулася всього світу, тому шукати шляхи подолання викликів країни повинні разом.

Він наголосив, що є кілька сценаріїв виходу з кризи, і загальний виклик країн сьогодні – забезпечити рівномірне і справедливе відновлення для всього суспільства. Він озвучив низку пріоритетів, без яких сьогодні неможливо вийти з кризи.

«По-перше, необхідно мати розуміння і бачення стратегії. Вперше за часи незалежності України ми розробили економічну стратегію розвитку до 2030 року, яка містить понад 30 векторів і 12 програм», – заявив Шмигаль.

Економічне відновлення, за словами прем'єр-міністра, неможливе без підтримки урядом і бізнесом інфраструктурних проєктів.

«Президент Володимир Зеленський ініціював програму «Велике будівництво». В Україні є можливість будувати дороги, відновлювати інфраструктуру, мости, аеропорти, вокзали. Ми багато уваги приділяємо державно-приватному партнерству, що також є важливим напрямом подолання кризи. Уряди повинні взяти лідерство, щоб виводити країни з кризи, але без підтримки суспільства і бізнесу неможливо подолати виклики, з якими ми стикаємося», – зазначив Шмигаль.

Серед іншого голова уряду наголосив на важливості зеленого переходу, оскільки це «не тільки про зміни клімату, а також про добробут людей, значні інвестиції, розвиток водневих технологій та інших інноваційних напрямів».

На завершення Шмигаль наголосив, що країни повинні приділяти увагу розвитку торгівлі та інвестиційного простору і робити спільні кроки для посилення безпеки в регіоні.

Нагадаємо, Мінфін пропонує закласти видатки на охорону здоров'я на рівні 4,5% ВВП у держбюджеті-2022.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті