Уряд схвалив створення Антикризового штабу «Укрзалізниці»

Уряд схвалив створення Антикризового штабу «Укрзалізниці»

Штаб очолив міністр інфраструктури Олександр Кубраков

Уряд схвалив створення Антикризового штабу «Укрзалізниці»
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів схвалив створення Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». Його очолив міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Про це повідомляє пресслужба «УЗ».

Перше засідання штабу відбудеться в четвер, 16 вересня, і буде присвячене ситуації із закупівлями критично важливих матеріалів, необхідних для стабільного функціонування галузі та проведення ремонтів.

«Цьогоріч фактично провалені закупівлі матеріалів для ремонтів інфраструктури та рухомого складу – рівень забезпечення номенклатури закупівель за критичними позиціями складає лише 20%, виконання річного плану закупівель – 34%. Стан організації та здійснення закупівель загрожує зривом залізничних перевезень. Ситуація потребує радикальних кроків з боку команди «Укрзалізниці», Міністерства, парламентарів та усіх гілок державної влади», – зазначив Кубраков.

До Антикризового штабу також увійшли заступник міністра інфраструктури Василь Шкураков, в.о. голови правління «УЗ» Олександр Камишін, заступник міністра економіки Крістіна Голубицька, заступник міністра фінансів Олександр Кава, представники правоохоронних органів, Антимонопольного комітету, Європейської Бізнес Асоціації (EBA), Американської торговельної палати (ACC) та інші.

Зазначається, що першочерговим завданням, яке має вирішити штаб стане налагодження процесу закупівель та ритмічних поставок матеріально-технічного забезпечення, особливо щодо критичних для інфраструктурного, вагонного та локомотивного господарства позиціях.

У пресслужбі «УЗ» зауважили, що Антикризовий штаб створено на виконання рішення Ради нацбезпеки і оборони (РНБО).

Нагадаємо: «Укрзалізниця» заплатить 377,8 млн грн штрафів за несвоєчасну доставку вантажів. Тимчасова слідча комісія ВР з оцінки стану компанії буде домагатися звільнення відповідального за це співробітника. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті