Китайська влада хоче роздробити платіжний сервіс Alipay Джека Ма

Китайська влада хоче роздробити платіжний сервіс Alipay Джека Ма

Це стане новим етапом тиску китайської влади на найбільші технологічні компанії країни

Китайська влада хоче роздробити платіжний сервіс Alipay Джека Ма
фото DR

Влада Китаю має намір примусово розділити платіжний сервіс Alipay, що входить у компанію Ant Financial Group, яка контролює інтернет-гіганта Alibaba китайського мільярдера Джека Ма.Про це стало відомо газеті Financial Times, яка посилається на джерела, близькі до фінансових регуляторів у Пекіні, передає Коммерсант.

Повідомляється, що дані про клієнтів перейдуть до нової створеної організації, крім того, буде створено окремий додаток, яке буде займатися споживчим кредитуванням.

Раніше китайські регулятори вже виносили приписи про реструктуризацію Ant Group, зокрема про виділення двох підрозділів з обслуговування кредитних карт і видачу дрібних кредитів без забезпечення в дві окремі компанії.

Тепер же влада хоче, щоб весь кредитний бізнес компанії був виділений в окремий сервіс.

«Уряд вважає, що причина монопольної влади великих технологічних компаній країни – це те, що вони контролюють великі обсяги даних, – цитує FT своє джерело в Пекіні. – Тому уряд хоче покінчити з цим».

Після цих повідомлень акції Alibaba на торгах в Гонконгу впали в ціні на 4,2%.

Якщо повідомлення ЗМІ підтвердяться, це стане новим етапом тиску китайської влади на найбільші технологічні компанії країни.

У листопаді минулого року Ant Group готувалася до первинного розміщення акцій на Шанхайській і Гонконзькій фондових біржах. Однак за кілька днів до початку торгів регулятори викликали Джека Ма на допит, а розміщення Ant Group було відкладено на невизначений термін. За даними західних ЗМІ, за цим рішенням стояв голова КНР Сі Цзіньпін, якому не сподобалося, що Джек Ма неодноразово критикував китайську владу.

У квітні китайська влада випустила попередження для 34 провідних технологічних компаній країни, в тому числі Tencent, ByteDance, Baidu, JD.com та ін., в якому вимагала протягом місяця усунути «антиконкурентні прийоми», щоб не «повторилася ситуація з Alibaba».

Також в квітні регулятор стягнув рекордний штраф з Alibaba в розмірі $2,8 млрд за порушення антимонопольного законодавства і дав розпорядження про масштабну реструктуризацію компанії Ant Group.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло