Лукашенко закупить в Росії зброї на $1 млрд, щоб «обороняти» кордон з боку України

Лукашенко закупить в Росії зброї на $1 млрд, щоб «обороняти» кордон з боку України

Білоруський диктатор заявляє, що «ми повинні готуватися»

Лукашенко закупить в Росії зброї на $1 млрд, щоб «обороняти» кордон з боку України
фото Белта

Білорусь планує закупити у Росії озброєння на суму понад мільярд доларів. Про це заявив Олександр Лукашенко в ході військових навчань «Захід-2021», передає «Белта».

Як заявив Лукашенко, тема придбання російської зброї обговорювалася в ході його останньої зустрічі з Путіним у Москві. Зокрема, мова йшла про можливі поставки в республіку зенітно-ракетного комплексу С-400.

За словами Лукашенка, периметр західного кордону Білорусі «перекритий» комплексами С-300. Однак тепер Мінськ має намір розширити оборону і на південному напрямку.

«Як ви знаєте, у нас і південний напрямок додався. Ми з білоруськими генералами і росіянами обговорювали цю тему. Нас починають з півдня підігрівати. А що ще буде... Ми повинні готуватися – 1200 км кордон з Україною. Тому нам доведеться закривати і цей периметр. І ми вели якраз мову про те, що С-400 нам чудово підійде», – наводить слова Лукашенка «Белта».

Він стверджує, що Росія поставить Білорусі «близько десятка літаків», кілька десятків вертольотів і зенітний ракетний комплекс «Тор-М2».

Путін зустрівся з Лукашенком в Москві 9 вересня. За підсумками переговорів президент Росії заявив, що сторони погодили 28 програм Союзної держави, в тому числі про інтеграцію валютних і платіжних систем, єдиної макроекономічної та грошово-кредитної політики, єдиного ринку нафти, нафтопродуктів і газу.

Ще однією важливою домовленістю стало надання кредитів Мінську до кінця 2022 року на суму $630 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті