Hyundai створить водневі версії для всіх своїх автомобілів до 2028 року

Hyundai створить водневі версії для всіх своїх автомобілів до 2028 року

До 2040 року компанія перетворить водень в основний напрямок розвитку бізнесу

Hyundai створить водневі версії для всіх своїх автомобілів до 2028 року
фото DR

Південнокорейський автоконцерн Hyundai Motor Group вважає, що водневий транспорт через 15-20 років виявиться більш перспективним, ніж акумуляторні електромобілі. Зокрема компанія розробила довгострокову стратегію впровадження водневих паливних елементів в транспортний сектор. Протягом наступних семи років Hyundai створить водневі версії всіх своїх комерційних автомобілів, а до 2040 року перетворить водень в основний напрямок розвитку бізнесу, пише HighTech Plus з посиланням на TechCrunch.

Анонс водневої стратегії Hyundai відбувся на заході з промовистою назвою Hydrogen Wave. Виконавчий віце-президент і керівник центру паливних елементів Hyundai Motor Group Сехун Кім заявив, що модельний ряд Hyundai поповниться водневими версіями для всіх автомобілів до 2028 року. Потім – до 2030 року – компанія спробує зрівняти в ціні водневі авто з електромобілями.

«Паливні елементи – це перевірена технологія, яка запропонує переваги водню для людей в різних галузях по всьому світу. По суті, паливний елемент – це такий же генератор енергії, як і двигун. Він генерує енергію аналогічно двигуну автомобіля внутрішнього згоряння, але не створює шкідливі викиди вуглецю», – пояснив Кім.

Кім додав, що системи на базі паливних елементів виробляють енергію за допомогою хімічних реакцій і працюють до тих пір, поки подається водневе паливо, на відміну від батарей, які просто пасивно накопичують енергію.

Hyundai готова піти на ризик і взяти на себе всі завдання із впровадженню цієї технології в маси – компанія займеться виробництвом екологічно чистого палива, зберіганням водню, випуском двигунів, а також розгортанням відповідної інфраструктури. При цьому при виробництві водню концерн обіцяє використовувати переважно енергію з відновлюваних джерел – сонячних панелей і вітрогенераторів.

На першому етапі Hyundai має намір випустити два нові двигуни, що працюють з водневим паливом – вони з'являться на ринку в 2023 році. На додаток до них будуть поставлятися водневі батареї нового покоління потужністю 100 кВт і 200 кВт.

Перші будуть використовуватися в легкових автомобілях, а другі – в великогабаритних вантажівках, автобусах, фургонах і пікапах. У компанії вже є вдалі приклади реалізації подібних проектів – Hyundai продає водневі кросовери Nexo з 2018 року, вивела на дороги 115 автобусів Elec City Fuel Cell, а також запустила 45 водневих вантажівок Xcient в Швейцарії в минулому році.

Нагадаємо, дослідники встановили, що блакитний водень «брудніший» за нафту, газ та інше викопне паливо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті