До Олімпіади не були допущені три спортсмени через мале фінансування НАДЦ – глава ФЛАУ

До Олімпіади не були допущені три спортсмени через мале фінансування НАДЦ – глава ФЛАУ

Протягом року потрібно збирати у спортсменів 3 000 проб, НАДЦ може брати тільки 2 000 проб

До Олімпіади не були допущені три спортсмени через мале фінансування НАДЦ – глава ФЛАУ
Фото: Прилепа Олександр/УНІАН

До Олімпіади не були допущені три спортсмени, які не встигли здати потрібну кількість допінг-проб, оскільки Національний антидопінговий центр (НАДЦ) не може взяти 3 000 проб у всіх 300 легкоатлетів, які є кандидатами до збірної країни – вартість однієї проби 370 євро. Про це в інтерв'ю виданню «Обозреватель» розповів глава Федерації легкої атлетики України Равілем Сафіулліним.

«Протягом року потрібно збирати у спортсменів 3 000 проб, але виходячи з наявних фінансів НАДЦ може брати тільки 2 000 проб, бо вартість однієї проби 370 євро. А серед тих, у кого потрібно брати проби, – спортсмени-олімпійці, неолімпійці, паралімпійці, дефлімпійці. Тому наш НАДЦ не може взяти проби у всіх 300 легкоатлетів, які є кандидатами до збірної країни», – пояснив він.

Він додав, що крім проб на турнірах потрібні й три проби поза змаганнями з інтервалом між ними у 21 день.

«Наприклад, Назар Коваленко. Він не виконав олімпійський норматив. Проте за рішенням Світової легкої атлетики його включили до списку 60 учасників Ігор. Це сталося 18 червня і тільки після цього НАДЦ починає з ним працювати. Вони встигають взяти тільки дві проби, а третю – ні, що і стало порушенням», – зауважив глава.

Нагадаємо: Україна посіла 44 місце в медальному заліку Олімпіади в Токіо. Загалом на рахунку українських спортсменів 19 медалей: одна золота, 6 срібних і 12 бронзових. 

Mind розповідав про скандали на Олімпіаді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті