Кабмін має намір з квітня наступного року передати обленерго в Міненерго

Кабмін має намір з квітня наступного року передати обленерго в Міненерго

Проєкт розроблено на виконання рішення РНБО про заходи щодо нейтралізації загроз в енергосфері

Кабмін має намір з квітня наступного року передати обленерго в Міненерго
фото: kmu.gov.ua

Кабінет міністрів має намір з 1 квітня 2022 року припинити приватизацію пакетів акцій операторів систем розподілу електроенергії (обленерго), що належать державі. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Згідно з проєктом розпорядження, включеного у до порядку денного засідання уряду в середу, пропонується виключити з переліку великої приватизації пакети акцій «Тернопільобленерго» (50,999%), «Запоріжжяобленерго» (60,2475%), «Харківобленерго» (65,001%), «Миколаївобленерго» (70%), «Хмельнікобленерго» (70,0089%).
Фонд держмайна (ФДМУ) зі свого боку повинен вжити заходів щодо припинення приватизації неконтрольних пакетів ще трьох обленерго – «Черкасиобленерго» (46%), «Сумиобленерго» і «ДТЕК Одеські мережі» (обидва – по 25%).

Крім цього, «Хмельницькобленерго», «Тернопільобленерго», «Запоріжжяобленерго», «Черкасиобленерго», «Миколаївобленерго» повинні забезпечити відчуження їхніх часток у статутних капіталах компаній-постачальників е/е – «Хмельницькенергозбут», «Тернопільелектроснаб»,«Запоріжжяенергопостачання», «Черкасиенергозбут»,«Миколаївська елекропостчальна компанія».

Міністерству економіки з ФДМ належить підготувати й передати Кабміну проєкт рішення про передачу обленерго в управління Міністерства енергетики, зокрема після завершення процесу відчуження постачальників в частині з них.
Замість знятих з приватизації обленерго Фонд держмайна повинен підготувати додаткові пропозиції щодо приватизації у 2022-2024 рр. для забезпечення надходжень до бюджету.

Розпорядження набирає чинності з 1 квітня 2022 року, крім пунктів, які передбачають відчуження постачальників, а також зобов'язання ФДМ щодо додаткових переліків приватизації, які набирають чинності з моменту публікації розпорядження.

У пояснювальній записці сказано, що проєкт розроблено на виконання указу президента №452 від 28 серпня, яким введено в дію відповідне рішення Ради національної безпеки й оборони (РНБО) про заходи щодо нейтралізації загроз в енергосфері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло