Розвідка США побачила ознаки того, що «Аль-Каїда» повертається в Афганістан – WSJ

Розвідка США побачила ознаки того, що «Аль-Каїда» повертається в Афганістан – WSJ

Терористам знадобиться один-два роки, щоб відновити колишній потенціал

Розвідка США побачила ознаки того, що «Аль-Каїда» повертається в Афганістан – WSJ
фото DR

Американська розвідка побачила перші ознаки того, що бойовики «Аль-Каїди» почали повертатися в Афганістан після того, як вони покинули країну у відповідь на антитерористичні зусилля США в цій країні.

Про це повідомила газета Wall Street Journal з посиланням на високопоставленого американського чиновника, передає Голос Америки.

«Ми вже починаємо бачити деякі ознаки потенційного переміщення «Аль-Кайди» в Афганістан, – заявив на конференції заступник директора ЦРУ Девід Коен. – Але поки що це тільки початок і ми, звичайно ж, будемо дуже уважно стежити за цим».

Згідно з поточними оцінками американської розвідки, які, за заявами офіційних осіб, можуть бути переглянуті, «Аль-Кайді» знадобиться від одного до двох років, щоб відновити потенціал, здатний загрожувати США, вказала Wall Street Journal.

Як відомо, США ввели війська в Афганістан у 2001 році невдовзі після терористичної атаки 11 вересня на вежі Всесвітнього торгового центру. Таліби, які тоді перебували при владі, відмовилися видавати США лідера «Аль-Каїди» Усаму бін Ладена, організатора теракту, який, імовірно, переховувався в Афганістані. Після недовгої війни режим талібів було повалено, а терористи «Аль-Каїди» пішли в підпілля й розпорошилися по інших країнах.

Більше про це в матеріалі «Теракти 11 вересня: чому через 20 років після трагедії винуватців досі не засуджено».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло