Кабмін передав в управління «Нафтогазу» арештовані акції «Донецькоблгазу»

Кабмін передав в управління «Нафтогазу» арештовані акції «Донецькоблгазу»

Передали 49,9% акцій

Кабмін передав в управління  «Нафтогазу» арештовані акції  «Донецькоблгазу»
Фото: pixabay.com

Кабмін прийняв розпорядження про передачу в управління НАК «Нафтогаз України» 49,9% акцій ПАТ «Донецькоблгаз», на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Про це повідомив народний депутат від партії «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі.

Рішення про передачу ухвалили «з метою запобігання ризику виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, оскільки є ризик, що не буде забезпечено безаварійну експлуатацію газорозподільних систем як об'єктів підвищеної небезпеки».

Згідно з постановою, «Нафтогазу», Міненерго та НКРЕКП, разом із Нацкомісією із цінних паперів і АМКУ доручили вжити заходів, спрямованих на запобігання ризику виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру у Донецькій області.

Нагадаємо: «Донецькоблгаз» із 6 березня припинив газопостачання на об'єкти ОКП «Донецьктеплокомуненерго». Компанія заявила, що ОКП «Донецьктеплокомуненерго» залишилось без постачальника природного газу через борги перед АТ «НАК «Нафтогаз України».

11 березня секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов за результатами засідання РНБО заявив, що ПАТ «Донецькоблгаз» може бути повернений до державної сфери управління в разі виявлення порушень.

Згодом СБУ розпочала досудове розслідування за фактом вчинення посадовими особами ПАТ «Донецькоблгаз» диверсійних дій, які призвели до відключення 58 котелень у районі проведення Операції Об’єднаних сил.

За даними СБУ, власниками ПАТ «Донецькоблгаз» є іноземні офшорні компанії з ознаками фіктивності, котрі підконтрольні громадянину України, який на даний час перебуває на території Російської Федерації. При цьому згадане акціонерне товариство, як зауважили в спецслужбі, належить до об’єктів, що мають важливе народногосподарське та оборонне значення.

НКРЕКП анулювала ліцензію «Донецькоблгазу».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло