Coca‑Cola встановила обладнання для переробки пластику на українській антарктичній станції «Академік Вернадський»

Coca‑Cola встановила обладнання для переробки пластику на українській антарктичній станції «Академік Вернадський»

Відтепер в Антарктиді відсортований пластик отримуватиме друге життя та перетворюватиметься на сувеніри для туристів

Этот материал также доступен на русском языке
Coca‑Cola встановила обладнання для переробки пластику на українській антарктичній станції «Академік Вернадський»
фото: Unsplash/Cassie Matias

На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» за підтримки компанії Coca‑Cola HBC в Україні встановлено обладнання для переробки пластику. Відтепер в Антарктиді відсортований пластик отримуватиме друге життя та перетворюватиметься на сувеніри для туристів. Про це повідомляється на сайті компанії.

В Антарктиді діють суворі правила поводження з відходами: людина не має залишати після себе жодного сміття. На «Вернадському» побутові відходи збираються роздільно за кількома фракціями: метал, ПЕТ пластик, HDPE пластик, скло, органіка, інше. На «Вернадському» «інші» відходи (картон, поліетилен, пакування) ущільнюються за допомогою пресу, що дозволяє зменшити їхній обсяг. Ущільнені відходи транспортуються на кораблі до Чилі, де утилізуються за чималі гроші. Протягом року на станції утворюється близько 50 таких великих мішків «іншого сміття», кожен з яких важить від 20-ти до 50-ти кг. З цього року окремо спресовуються пластикові пляшки. Окремо в бочках вивозиться метал та скло.

Українська станція – одне з найвідвідуваніших місць в Антарктиді. Вона розташована в морській Антарктиці, на острові Галіндез, де можна, зокрема, спостерігати за китами, тюленями, тисячами пінгвінів. До пандемії COVID-19 за коротке антарктичне літо станцію відвідувало близько 4000 туристів.

«Пластик став головним забруднювачем Світового океану у 21-му столітті, мікроскопічні фрагменти пластикових упаковок з Європи, Азії та Америки течіями розносяться по всій планеті, і навіть у найчистішій її частині – Антарктиці забивають шлунки планктонних тварин, порушуючи харчові ланцюжки та призводячи риб, китів та пінгвінів до голодної смерті. Наша станція «Академік Вернадський» відвідується туристами з різних країн, тож кому як не нам взяти на себе просвітницьку роль, пояснюючи людям «пластикову загрозу» та живим прикладом демонструючи як кожний з нас може її зменшити», – зазначив Євген Дикий, директор Національного антарктичного наукового центру.

На «Вернадському» було створено цілий закритий цикл переробки пластику, маркованого 02 чи HDPE: це переважно кришечки від пляшок та флакони від побутової хімії. Система включає подрібнювач пластику, екструдер (там де плавиться пластик) та ряд форм для виготовлення сувенірів.

«Кока-Кола реалізовує стратегію Світ Без Відходів по всій Планеті, виконуючи зобов’язання щодо поводження з упаковкою. Тепер переробка відходів упаковки можлива ще й в Антарктиді», – зазначив Андрій Бублик, директор зі зв’язків з державними установами та комунікацій Coca‑Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові. Він також відмітив, що налагодження переробки HDPE пластику на нашій станції матиме значний освітній ефект з урахуванням значної кількості туристів, що після закінчення пандемії COVID-19 та відкриття Антарктиди повезуть зроблені на українській станції сувеніри по всьому світу.

В цілому проєкт з удосконалення роздільного збору пластику та переробки частини відсортованого пластику безпосередньо на станції сприятиме зменшенню людського сліду в крихкій антарктичній екосистемі, підвищить репутацію української станції, зменшить витрати на управління відходами та стане гарним прикладом для інших.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло