Зростання цін на електроенергію в Європі вдарило по виробниках добрив – Bloomberg

Зростання цін на електроенергію в Європі вдарило по виробниках добрив – Bloomberg

Це може призвести до подорожчання цін на продовольчі продукти

Зростання цін на електроенергію в Європі вдарило по виробниках добрив – Bloomberg
фото Pixaby

Різке подорожчання електроенергії в Європі неминуче вплине на найбільш енерговитратні галузі. Зокрема, першими про проблеми з виробництвом повідомили виробники аміачних добрив, які використовують газ і як паливо, і як сировину, пише Bloomberg.

Це може потягти за собою проблеми з поставками добрив і подорожчання продовольчих продуктів, пише видання.

Норвезька компанія з виробництва добрив Yara International в п'ятницю заявила, що рекордно високі ціни на газ завдають шкоди її виробництва, і до наступного тижня компанія  знизить вироблення аміаку в Європі на 40%. Yara – найбільша компанія галузі, на яку припадає третина світового виробництва аміаку.

Ще один великий виробник добрив, CF Industries Holdings, заявив у середу, що зупиняє роботу двох заводів у Великобританії через різке зростання цін на електроенергію. Компанія виробляє аміак в Європі на заводах в Нідерландах, Німеччині, Норвегії, Італії, Франції, Великобританії та Бельгії.

Як зазначає Bloomberg, зростання цін на електрику в Європі загрожує різким подорожчанням добрив і продовольства. Ціни на добрива вже підскочили в 2020 році на тлі масових закупівель після високого врожаю, і продовжили зростати після того, як ураган Іда вдарив в саме серце індустрії добрив США (через нього було припинено роботу заводів CF Industries).

Зазначається, що зростання витрат на основні сільськогосподарські ресурси створюють ризик подальшого зростання глобальної продовольчої інфляції. Як пише Bloomberg, світові ціни на продовольство вже близькі до найвищого рівня за останнє десятиліття.

У вересні ціни на електрику в Європі різко зросли: вони підскочили у Франції, Нідерландах і Німеччині, а в Великобританії ціна за мегават-годину виросла за рік майже в сім разів, до рекорду з 1999 року. Багато в чому різке зростання цін на електрику пов'язане з подорожчанням газу: в середу котирування майже досягли рекордних $1000 за тисячу кубометрів, в п'ятницю – знизилися до все ще дуже високого рівня в $700.

Нагадаємо, ціни на електроенергію в Європі злетіли до рекорду з 1999 року – приини не лише в подорожчанні газу, а й у виробленні енергії вітровими електростанціями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті