Ірландія запідозрила TikTok у передаванні особистих даних в Китай

Ірландія запідозрила TikTok у передаванні особистих даних в Китай

У разі виявлення порушень компанії загрожує штраф у розмірі 20 млн євро

Ірландія запідозрила TikTok у передаванні особистих даних в Китай
фото DR

Ірландська Комісія із захисту даних, яка відповідає за дотримання Європейського загального регламенту щодо захисту даних (GDPR), оголосила про запуск розслідувань проти популярного сервісу для обміну короткими відео TikTok, повідомляє Financial Times.

В рамках першого розслідування регулятор вивчить механізми обробки даних серед неповнолітніх користувачів платформи. Зокрема, влада перевірить «налаштування платформи для користувачів молодших 18 років і заходи щодо перевірки віку для осіб молодше 13 років».

Друге розслідування фокусується на можливій передачі персональних даних користувачів у Китай, де базується материнська компанія TikTok.

У разі виявлення порушень компанії загрожує штраф у розмірі 20 млн євро, або до 4% від загального світового обороту компанії за попередній фінансовий рік.

У 2020-му власник TikTok – компанія ByteDance – повідомила про виручку в розмірі $34,3 млрд (+111% порівняно з попереднім роком).

На запит FT в компанії відповіли, що платформа дотримується регламенту, який діє на території Євросоюзу, і має намір співпрацювати з ірландським регулятором.

У Великобританії TikTok вже пред'явлено окремий позов на кілька мільярдів фунтів стерлінгів за нібито незаконне збирання особистих даних. Як стверджує позивач – колишній уповноважений з прав дітей Англії Енн Лонгфілд – тільки у Великобританії від незаконного збору даних соцмережею могли постраждати понад 3,5 млн підлітків.

У TikTok звинувачення називають «безпідставними».

Нагадаємо, TikTok запустиласлужбу психологічної допомоги для підлітків.

Тим часом Facebook неофіційно визнала, що Instagram погано впливає на підлітків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті