Євродепутати просять Єврокомісію почати розслідування проти «Газпрому»

Євродепутати просять Єврокомісію почати розслідування проти «Газпрому»

Вони запідозрили російську компанію в діях, що призвели до підвищення ціни на газ

Євродепутати просять Єврокомісію почати розслідування проти «Газпрому»
фото Shutterstock

Понад 40 депутатів Європейського парламенту звернулися до Єврокомісії з закликом розслідувати роль «Газпрому» в зростанні цін на газ у Європі. Автори звернення запідозрили російську компанію в маніпулюванні ринком і порушення норм ЄС у сфері конкуренції, пише Reuters.

«Ми закликаємо Єврокомісію терміново почати розслідування щодо ймовірного і усвідомленого маніпулювання ринком з боку «Газпрому» і можливого порушення діючих в ЄС правил конкуренції», – йдеться у зверненнія депутатів.

Звернення подали євродепутати з Польщі та країн Балтії.  Загалом у Європарламенті 705 депутатів. Bloomberg уточнює, що автори представляють «різні політичні групи».

Представник прес-служби Єврокомісії Аріанна Подеста підтвердила отримання звернення. «Ми отримали лист і з часом відповімо. На даний момент я не можу нічого додати», – сказав вона під час брифінгу.

Ціна газу в Європі на початку вересня досягала рекордних значень, а 15 вересня показник перевищив $950 за 1 тис. куб. м. Зростання цін повʼязують із вкрай низьким запасом газу у підземних сховищах перед опалювальним сезоном. До переходу від закачування до відбору газу з підземних сховищ залишається трохи більше місяця, а рівень запасів ледь перевалив за 70%.

Між тим зростання цін на електроенергію в Європі вдарило по виробниках добрив і може призвести до подорожчання продовольства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті