Український стартап GitLab подав заявку на IPO на американській біржі

Український стартап GitLab подав заявку на IPO на американській біржі

За час існування GitLab залучив понад $400 млн інвестицій, оцінка компанії зросла до $6 млрд

Український стартап GitLab подав заявку на IPO на американській біржі
фото DR

Український сервіс GitLabподав заявку на IPO. Первинне розміщення акцій пройде на американській біржі NASDAQ, де торгуються акції багатьох саме технологічних компаній, пише ain.ua.

Розміщення пройде під тікером GTLB. Точної дати розміщення ще немає.

У документах, які компанія надала разом із заявкою, є і дані щодо фінансових досягнень GitLab, які компанія раніше не відкривала. Виручка в останньому кварталі склала $58 млн, збиток – близько $40 млн. Як пише CNBC, виручка за підсумками року може перевищити $200 млн.

У 2019 році стартап GitLab залучив $268 млн, його оцінка зросла до $2,7 млрд. У 2020 році, за даними CNBC, оцінка компанії виросла до $6 млрд. Загалом за час існування GitLab залучив понад $400 млн інвестицій. Серед інвесторів – і голлівудський актор Ештон Кутчер, а також Khosla Ventures, Y Combinator, Google Ventures та ін.

Ще в 2019 році представники GitLab казали, що планують вийти на IPO в 2020 році. Плани порушила пандемія і розміщення перенесли більш ніж на рік.

Засновник стартапу – харків'янин Дмитро Запорожець. Він почав займатися GitLab в 2011, маючи постійну роботу. Запорожець вирішив створити альтернативу GitHub, який можна було встановити на свій сервер, так як аналоги були занадто дорогими. У 2013 році до стартапу приєднався другий засновник – нідерландський підприємець Сід Сібранджі. З цього моменту вони почали працювати над GitLab фултайм.

Одна з особливостей компанії – повна віддаленість роботи. Причому, в такий спосіб компанія розвивалася з самого початку, а не в період пандемії. Зараз її штат складає близько півтори тисячі чоловік.

GitLab у багатьох відношеннях схожий на один з найбільших веб-сервісів для спільної розробки програмного забезпечення GitHub, він також пропонує сховища коду, які дозволяють командам розробників працювати разом над спільними проектами.

Але GitLab активно розширює процеси для розробників, охоплюючи всі аспекти розробки, розгортання, безпеки і моніторингу. GitLab, за словами його творців, хоче бути визнаним «досконалою платформою DevOps».

Засновник компанії Дмитро Запорожець, незважаючи на інтернаціональну команду, в інтерв'ю AIN.UA зазначав, що вважає стартап українським. Його статки вже зараз оцінюються в сотні мільйонів доларів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті