ЄБРР і ЄС вирішили надати українським компаніям нові гранти під «зелені інновації»

ЄБРР і ЄС вирішили надати українським компаніям нові гранти під «зелені інновації»

Ваучери під кліматичні інновації вже надано в Україні на суму 1 млн євро

ЄБРР і ЄС вирішили надати українським компаніям нові гранти під «зелені інновації»
Фото: pixabay.com

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) вирішили надати додаткові гранти, щоб допомогти інноваційним українським компаніям, які використовують нові підходи для підвищення кліматичної стійкості. Про це повідомляється на сайті ЄБРР.

«Українські компанії отримали гранти ЄБРР та ЄС на покриття 75% витрат на чисті технології. Інновації включають у себе сільськогосподарські дрони, екобудинки з коноплі, «добрий» пластик тощо», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, шість компаній з України отримали кліматичні інноваційні ваучери на церемонії за участі Комісара ЄС з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюса Сінкявічуса: кошти покривають 75% прийнятних витрат (до €50000 та без ПДВ) на інноваційні рішення та технології, які ці приватні компанії використовують для протистояння кліматичним змінам.

Переможцями стали компанія з переробки пластикових відходів «Зе Гуд Пластик Компані», архітектурна студія «Екодар», виробник дріжджів «Ензим», інженерна фірма «Домініон», компанія «Віва Вікторія» та «Лабораторія перспективних ракетних двигунів», що займається ракетно-космічними технологіями.

У повідомленні нагадується, що перші кошти за цією програмою були видані у 2017 році в Україні: вже 28 українських компаній отримали гранти на загальну суму 1 млн євро.

В Україні ця програма реалізується консорціумом під керівництвом неприбуткової організації greencubator, що займається розвитком стійкого підприємництва, за участі консалтингової компанії CIVITTA.

Як повідомлялося, Київ уклав кредитну угоду з ЄБРР на 140 млн євро для розвитку теплової інфраструктури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті