Україна різко збільшила експорт овочів до Білорусі

Україна різко збільшила експорт овочів до Білорусі

Вони згодом реекспортуються до Росії

Україна різко збільшила експорт овочів до Білорусі
фото: ukrainefood.org

Україна різко збільшила експорт овочів до Білорусі, які згодом реекспортуються до Росії. Про це повідомляється на сайті Секретаріату з підтримки експорту української продовольчої та аграрної продукції (UAFES) у понеділок.

«У 2021 році Україна різко наростила експорт овочів борщового набору та картоплі в Білорусь… Звернувшись до торгових джерел, ми отримали підтвердження того, що частина продукції дійсно поставлялася до Росії, під виглядом продукції з Білорусі», – зазначається у повідомлені.

Згідно з повідомленням, поставки моркви за перші 6 місяців 2021 року з України до Білорусі зросли в 50 разів майже до 8 000 тонн, товарної картоплі – в 3 рази до 5 000 тонн, цибулі у 2,7 раза до 2 400 тонн, буряка – в 6 разів до 1 900 тонн.

«Україна за перше півріччя поточного року заробила $6,7 млн на постачанні овочів борщового набору в Білорусь, але частина цих грошей сплатила Росія», резюмували в UAFES.

UAFES працює в межах проєкту ФАО (ООН) та ЄБРР та за сприяння ініціативи EU4Business.

Як повідомлялося, за прогнозами Мінфіну активна збройна агресія з боку Москви на сході України може призвести до зменшення обсягу зовнішньої торгівлі з Російською Федерацією на 15%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті