Lufthansa поверне назад державну допомогу обсягом в 2,5 млрд євро

Lufthansa поверне назад державну допомогу обсягом в 2,5 млрд євро

У компанії намітився шлях виходу з кризи

Lufthansa поверне назад державну допомогу обсягом в 2,5 млрд євро
фото Shutterstock

Німецький авіаконцерн Lufthansa планує вивести державу з числа своїх співвласників шляхом збільшення капіталу на 2,14 млрд євро і повернення державної антикризової допомоги, отриманої в період пандемії. Ці заходи почнуть здійснюватися ще до виборів в бундестаг, намічених на 26 вересня, повідомив авіаперевізник, на якого посилається Deutsche Welle.

З 22 вересня по 5 жовтня акціонерам Lufthansa запропонують обміняти старі акції на нові за ціною 3,58 євро за одну акцію в співвідношенні 1:1. Тим самим за кожну стару акцію вони отримають нову.

Фонд економічної стабільності (WSF), створений урядом ФРН, врятував найбільшу німецьку авіакомпанію від банкрутства після колапсу авіаперевезень у березні 2020 року з допомогою мільярдних вливань, але зараз намітився шлях виходу з кризи, заявив концерн. Він має намір повернути державі до кінця року кошти з обох наданих йому пакетів антикризової допомоги на загальну суму 9 млрд євро, з яких він витратив 2,5 млрд євро. При цьому 1,5 млрд євро з використаних грошей будуть виплачені вже в жовтні, зазначається далі.

«Ми завжди підкреслювали, що будемо користуватися пакетом допомоги рівно стільки, скільки будемо його потребувати, – заявив глава Lufthansa Карстен Шпор. – Ми пишаємося, що тепер можемо виконати свої обіцянки і повернути кошти швидше, ніж спочатку очікувалося».

WSF вже продав на біржі частину акцій Lufthansa. За даними концерну, в даний час державі належить ще майже 16% статутного капіталу. Не раніше ніж через півроку після збільшення капіталу Lufthansa Фонд економічної стабільності почне продавати свою частку, що залишилася, а завершитися цей процес повинен найпізніше через два роки.

У 2020 році концерн Lufthansa зазнав рекордних збитків – 6,7 млрд євро. При цьому оборот авіаперевізника скоротився з 36,4 млрд в 2019-му до 13,6 млрд євро в 2020 році.

За словами Карстена Шпора, минулий рік став найскладнішим за всю історію компанії, а обмеження, введені з метою стримування пандемії, привели до безпрецедентного обвалу попиту на повітряному транспорті. Кількість пасажирів (36,4 млн) склала лише 25% від показників 2019 року. В даний час штат концерну налічує близько 110 000  співробітників – на 30 000  менше, ніж до початку пандемії.

Нагадаємо, в літаках компанії Lufthansa ввели нове правило: більше ніяких «пані та панове» – до пасажирів тепер будуть звертатися гендерно-нейтрально.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті