Нацбанк запустить нове покоління системи електронних платежів у серпні 2022 року

Нацбанк запустить нове покоління системи електронних платежів у серпні 2022 року

СЕП працюватиме на базі міжнародного стандарту ISO 20022 в цілодобовому режимі

Нацбанк запустить нове покоління системи електронних платежів у серпні 2022 року
Фото: bank.gov.ua

Нове покоління системи електронних платежів (СЕП) Національного банку запрацює з 20 серпня 2022 року. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

СЕП працюватиме на базі міжнародного стандарту ISO 20022 в цілодобовому режимі. В НБУ зазначають, що це дасть банкам та бізнесу нові можливості, підвищить безпеку платежів. Крім того, наголошують у Нацбанку, завдяки впровадженню міжнародного стандарту ISO 20022 платіж збагатиться додатковою інформацією, а значну кількість процесів під час оброблення платежів можна буде автоматизувати.

«Осучаснення СЕП відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022 дасть можливість модернізувати фінансову інфраструктуру, підвищити конкурентоспроможність України та сприятиме її інтеграції зі світовими ринками, що вже працюють за цим стандартом», – додав заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Для злагодженого переходу на модернізований режим роботи учасники СЕП зобов'язані:

  • до 31 жовтня 2021 року підключитися до тестового стенду (працює з 1 квітня цього року) для комплексного тестування взаємодії з осучасненим поколінням СЕП;
  • до 20 серпня 2022 року внести зміни до регламентів роботи своїх систем автоматизації, формування балансів за день та іншої звітності.

Відповідно, з 20 серпня наступного року усі міжбанківські платіжні операції відбуватимуться через СЕП нового покоління.

Нагадаємо: НБУ домовився з Visa та Mastercard про зниження міжбанківських комісій. Максимальний розмір ставки комісії інтерчейндж не має перевищувати 0,9% з липня 2023 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті