Нафтогігант Shell продає американській ConocoPhillips активи в Пермському басейні за майже $10 млрд

Нафтогігант Shell продає американській ConocoPhillips активи в Пермському басейні за майже $10 млрд

Після завершення угоди Shell зосередиться на видобутку нафти в Мексиканській затоці

Нафтогігант Shell продає американській ConocoPhillips активи в Пермському басейні за майже $10 млрд
фото Shutterstock

Британсько-нідерландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell домовилася про продаж всіх своїх активів у Пермському басейні американській ConocoPhillips приблизно за $9,5 млрд.

Це одна з найбільших угод в галузі за останній час, пише The Wall Street Journal, на яку посилається FinMarket.

У повідомленні Shell стверджується, що $7 млрд будуть повернуті акціонерам, тоді як інша частина коштів піде на покращення балансу. Компанія придбала основну частину активів у Пермському басейні в 2012 році у Chesapeake Energy приблизно за $1,9 млрд.

За повідомленням ConocoPhillips, активи включають в себе нафто- і газопроводи, а також трубопроводи для води загальною протяжністю 965,6 км та іншу енергетичну інфраструктуру.

Видобуток Shell в Пермському басейні становить близько 175 000 барелів нафтового еквівалента на добу.

Після завершення угоди Shell зосередиться на видобутку нафти в Мексиканській затоці, де компанія є одним з найбільших виробників. Акції Shell в ході торгів в Лондоні у вівторок дорожчають.

Пермський басейн – одне з найбільших родовищ сланцевої нафти в США, воно настільки багате сировиною, що його запаси почнуть виерпуватися не раніше, ніж через чверть століття, вважає Скотт Шеффілд, голова ради директорів Pioneer Natural Resources, якого цитує Bloomberg. А компанії, які працюють в Пермському басейні, за словами Шеффілда, будуть отримувати прибуток, навіть якщо ціна нафти впаде в район $25 за барель.

Зараз кожна бурова на цьому родовищі дає 662 бареля на день проти 217 барелів в 2014 році.

Загальний середньоденний нафтовидобуток в Пермському басейні складає 2,5 млн барелів.

Тим часом, як повідомлялося, Гренландія вирішила відмовитися від усього майбутнього нафтовидобутку. Уряд країни заявив, що «екологічні наслідки розвідки і видобутку нафти занадто великі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті