В США тривають дискусії, чи вводити санкції проти бренду Honor – «дочки» Huawei
Департаменти між собою не можуть дійти згоди, рішення, можливо, прийматиме президент

Американська влада роздумує над введенням санкцій проти виробника смартфонів Honor, який раніше відокремився від Huawei якраз з метою уникнути торгових обмежень. Однак думки в уряді США розділилися.
Як пише DailyComm з посиланням на The Washington Post, рішення про санкції щодо Honor обговорюють чотири відомства. В ході голосування Пентагон і міністерство енергетики заявили, що хочуть включити Honor в заборонений список організацій.
Тим часом, міністерство торгівлі і Держдепартамент не вважають, що цей крок необхідний. Якщо відомства не домовляться, то остаточне рішення прийме президент США Джо Байден.
У серпні 2021 року понад 10 республіканських законодавців написали міністру торгівлі Джині Раймондо, переконуючи її включити Honor в чорний список, заявивши, що продаж Huawei підрозділу – це «ухилення від експортного контролю».
У 2020 році Міністерство торгівлі США внесло Huawei в чорний список і заблокувало компанії закупівлю напівпровідникових чіпів, які використовують американське програмне забезпечення.
Через санкції в 2020 році Huawei опустилася на третє місце в рейтингу провідних виробників смартфонів, поступившись Samsung Electronics і Apple. Очевидно, через американські санкції китайський вендор продовжить втрачати свої позиції.
Судячи з прикладу Huawei, потрапляння в чорний список США вкрай негативно позначиться на бізнесі Honor. Проте багато експертів не можуть визначити, з якої причини нова компанія взагалі повинна потрапити туди – бізнес більше не належить Huawei, причому Honor на даний момент навіть не веде справ у Сполучених Штатах і взагалі не має підрозділу для випуску 5G-обладнання, «небезпечність» якого, як відомо, свого часу стала основним приводом для введення санкцій.
Після приходу до влади Джо Байдена у Китаю з'явилася надія на пом'якшення політики щодо торгівлі з КНР і поставок напівпровідників і пов'язаного з ними обладнання. Однак поки що нова адміністрація зберігає жорстку риторику колишнього лідера Дональда Трампа. Зокрема, ще будучи кандидатом на пост міністра торгівлі Джина Раймондо раніше заявила, що в даний час не бачить причин для виключення китайських компаній з чорного списку, оскільки більшість з них були внесені туди з міркувань національної безпеки або зовнішньої політики.
Нагадаємо, у смартфони Honor повернуться сервіси Google.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].