В США тривають дискусії, чи вводити санкції проти бренду Honor – «дочки» Huawei

В США тривають дискусії, чи вводити санкції проти бренду Honor – «дочки» Huawei

Департаменти між собою не можуть дійти згоди, рішення, можливо, прийматиме президент

В США тривають дискусії, чи вводити санкції проти бренду Honor – «дочки» Huawei
фото Honor

Американська влада роздумує над введенням санкцій проти виробника смартфонів Honor, який раніше відокремився від Huawei якраз з метою уникнути торгових обмежень. Однак думки в уряді США розділилися.

Як пише DailyComm з посиланням на The Washington Post, рішення про санкції щодо Honor обговорюють чотири відомства. В ході голосування Пентагон і міністерство енергетики заявили, що хочуть включити Honor в заборонений список організацій.

Тим часом, міністерство торгівлі і Держдепартамент не вважають, що цей крок необхідний. Якщо відомства не домовляться, то остаточне рішення прийме президент США Джо Байден.

У серпні 2021 року понад 10 республіканських законодавців написали міністру торгівлі Джині Раймондо, переконуючи її включити Honor в чорний список, заявивши, що продаж Huawei підрозділу – це «ухилення від експортного контролю».

У 2020 році Міністерство торгівлі США внесло Huawei в чорний список і заблокувало компанії закупівлю напівпровідникових чіпів, які використовують американське програмне забезпечення.

Через санкції в 2020 році Huawei опустилася на третє місце в рейтингу провідних виробників смартфонів, поступившись Samsung Electronics і Apple. Очевидно, через американські санкції китайський вендор продовжить втрачати свої позиції.

Судячи з прикладу Huawei, потрапляння в чорний список США вкрай негативно позначиться на бізнесі Honor. Проте багато експертів не можуть визначити, з якої причини нова компанія взагалі повинна потрапити туди – бізнес більше не належить Huawei, причому Honor на даний момент навіть не веде справ у Сполучених Штатах і взагалі не має підрозділу для випуску 5G-обладнання, «небезпечність» якого, як відомо, свого часу стала основним приводом для введення санкцій.

Після приходу до влади Джо Байдена у Китаю з'явилася надія на пом'якшення політики щодо торгівлі з КНР і поставок напівпровідників і пов'язаного з ними обладнання. Однак поки що нова адміністрація зберігає жорстку риторику колишнього лідера Дональда Трампа. Зокрема, ще будучи кандидатом на пост міністра торгівлі Джина Раймондо раніше заявила, що в даний час не бачить причин для виключення китайських компаній з чорного списку, оскільки більшість з них були внесені туди з міркувань національної безпеки або зовнішньої політики.

Нагадаємо, у смартфони Honor повернуться сервіси Google.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті