В ACC оптимістично налаштовані 90% підприємців, в EBA – 83%

В ACC оптимістично налаштовані 90% підприємців, в EBA – 83%

Проте 47% населення вважає неправильним напрямок розвитку країни

В ACC оптимістично налаштовані 90% підприємців, в EBA – 83%

Оптимістичний фінансовий стан своїх компаній на кінець 2021 року прогнозують 90% підприємств. Про це повідомляється на сайті Американської торгової палати в Україні (ACC) з посиланням на проведене опитування своїх членів.

«90% представників бізнесу дають оптимістичний прогноз фінансового стану своїх компаній до кінця 2021 року: 62% досягнуть запланованих фінансових результатів, 28% досягне більшого, ніж планувалося. Лише 10% компаній не зможуть досягти запланованих фінансових результатів», – зазначається у повідомлені.

Опитування проводила ACC спільно з Citi Ukraine 25 серпня – 15 вересня 2021 року:  взяли участь 100 генеральних директорів та топменеджерів компаній-членів ACС.

За результатами опитування, найбільші перешкоди для бізнесу в Україні створюють суди (56%), правоохоронні органи (32%), олігархи (28%) та податкові органи (28%).

«93% компаній вважають судову реформу та верховенство права стратегічним кроком №1, який має зробити уряд України для економічного зростання, покращення бізнес-клімату та залучення висококласних інвестицій», – наголошується у повідомлені.

Можливість нового локдауну (61%), геополітична невизначеність (53%), ескалація конфлікту з Росією (39%) були визнані представниками бізнесу як три найбільші основні проблеми, що стосуються ведення бізнесу протягом наступних шести місяців. Серед інших проблем – неможливість досягти запланованих фінансових результатів (29%), безпека працівників (22%), нездатність інвестувати (16%).

«Я особисто бачу великі можливості для економічного зростання в Україні. Нещодавно Citi Україна запустила департамент комерційного банку (Сiti Commercial Bank, CСВ), спеціалізований бізнес-сегмент, який буде обслуговувати компанії середнього бізнесу з річним обсягом продажів від $100 млн до $0,5 млрд. Для повноцінного обслуговування цього сегменту ми формуємо нову команду департаменту комерційного банку в Києві», – цитується у повідомленні голова правління Citi Ukraine Олександр МакУортер.

Результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією (EBA) разом з компанією Nestlé в Україні, вказують, що у 2022 році 83% опитаних керівників підприємств прогнозують зростання свого бізнесу, 15% директорів розраховують втримати бізнес-показники на рівні 2021 року, і тільки 2% очікують погіршення стану справ у їхнього бізнесу (14% минулого року). Минулого року під час відповідного опитування позитивні бізнес-результати прогнозували 60% респондентів.

При цьому, 32% підприємців планують впровадження нових інвестиційних проєктів наступного року (від $20 000 до $400 млн).

«Прогнози щодо курсу долара на наступний рік збігаються з минулорічними. При плануванні бюджетів на 2022 рік керівники компаній закладають вартість валюти в середньому на рівні 29 грн/$», – зазначається у повідомлені.

Разом з тим, заміри проведені в серпні дослідницькою компанією Research & Branding Group вказують, що населення погіршило свої оцінки загального розвитку країни: 47% вважають напрямок розвитку країни неправильним, 39% – у чомусь правильним, а у чомусь неправильним.

Як повідомлялося, за даними уряду, настрої бізнесу в серпні покращилися до найвищого рівня за останні два роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті