Майже 70% української електроенергії можна вважати чистою – Міненерго

Майже 70% української електроенергії можна вважати чистою – Міненерго

Викиди вуглецю в Україні вже зараз суттєво нижчі за середньоєвропейські

Майже 70% української електроенергії можна вважати чистою – Міненерго
Заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослав Демченков
Фото: mpe.kmu.gov.ua

Майже 70% електроенергії, яка виробляється в Україні, можна вважати чистою енергією. Про це заявив заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослав Демченков під час зустрічі групи високого рівня з розвитку енергетичних мереж у Центральній та Південно-Східній Європі (CESEC), повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

«Викиди вуглецю в Україні вже зараз суттєво нижчі за середньоєвропейські. На сьогодні вже майже 70% генерації України можна вважати чистою енергією», – наголосив Демченков.

Він також зазначив, що Україна може розташовувати морські вітропарки у шельфовій частині Чорного моря з подальшим використанням таких об'єктів як енергетичні хаби.

«Кліматичні умови України обумовлюють розташування великих об'єктів вітрової енергетики переважно на узбережжі Запорізької та Херсонської областей України. Морські вітропарки, що можуть бути розташовані в шельфовій частині Чорного моря, можуть виконувати роль енергетичних хабів, тобто з’єднувати енергетичні системи України, Румунії, Болгарії та Туреччини», – сказав заступник міністра.

Крім того, він додав, що долучення України до створення єдиної інфраструктури для транспортування водню в Європі сприятиме розвитку водневого виробництва та реалізації частини Європейської водневої стратегії.

Раніше міністр енергетики ФРН запевнив у готовності інвестувати в зелену трансформацію України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті