США вперше ввели санкції проти криптообмінника через відмивання грошей, він виявився російським

США вперше ввели санкції проти криптообмінника через відмивання грошей, він виявився російським

Компанія провела незаконних операцій щонайменше на $480 млн

США вперше ввели санкції проти криптообмінника через відмивання грошей, він виявився російським
фото Shutterstock

Американська влада вперше в історії ввела санкції проти криптообмінника – і він виявився російським. Обмеження введені в рамках боротьби з криптокомпаніями, що допомагають хакерам виводити злочинні доходи, пише The Bell з посиланням на американський Мінфін.

Влада США вперше в історії ввела санкції проти сервісу з обміну криптовалютами, обмеження торкнулися зареєстрованої в Москві і Празі платформи Suex OTC S.R.O.

Компанія Suex має кілька фізичних обмінників в російських містах, майже всі її акціонери і керівники – росіяни, а серед незаконних операцій на $480 млн числяться перекази від піраміди Finiko і найбільшого в Росії магазину наркотиків Hydra.

За даними відомства, Suex «сприяла операціями, пов'язаними з незаконними доходами щонайменше від восьми способів вимагання». Більше 40% транзакцій на платформі пов'язані зі злочинною діяльністю, додав Мінфін США.

«Такі біржі, як Suex, грають величезну роль в пособництві злочинцям отримувати прибуток за допомогою програм-вимагачів», – сказав заступник міністра фінансів США Уоллі Адейємі в ході телефонної прес-конференції, що відбулася в понеділок увечері. Адміністрація, за словами Адейємі, «має намір виявити і знищити незаконну інфраструктуру, яка використовується для цих атак».

Хакери використовують програми-вимагачі для отримання контролю над внутрішніми комп'ютерними мережами компаній, зайнятих в різних секторах економіки. Злочинці знімають блокування тільки після отримання великого платежу, який зазвичай переказують жертви на кріптовалютний гаманець хакерів.

Цього року таким атакам піддалися великі американські компанії. Кібератака проти трубопроводу Colonial привела до тимчасової нестачі палива на східному узбережжі США. Хакери також атакували сільськогосподарську фірму з Айови, що викликало побоювання в можливості порушення процесів, пов'язаних із збиранням врожаю зернових на Середньому Заході, пише Голос Америки.

Санкції передбачають блокування активів компанії на території США. Крім того, громадянам країни заборонено взаємодіяти з сервісом.

У липні Bloomberg повідомляв, що влада США посилила контроль за криптовалютними транзакціями, в Білому домі з'явилася спеціальна комісія по боротьбі з хакерами, які використовують віруси-вимагачі. Таких заходів було вжито після травневої атаки на комп'ютерну мережу трубопровідної компанії Colonial Pipeline.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті